Přihlásit se
Přidej se k nám
»

Bitcoinové VELRYBY naznačují, že bitcoin dosáhl minima

Po čtvrteční invazi na Ukrajinu bitcoin klesl pod 35 000 dolarů. Od té doby se kryptoměna začala zotavovat a momentálně se pohybuje kolem 39 000 dolarů.

VELRYBY naznačují, že BTC dosáhl dna

Obrázek s Bitcoinovou Velrybou

Po čtvrteční invazi na Ukrajinu bitcoin klesl pod 35 000 dolarů. Od té doby se kryptoměna začala zotavovat a momentálně se pohybuje kolem 39 000 dolarů.

Velryby nakupovaly

Podle analytické firmy Santiment uskutečnily BTC velryby za poslední den neobvykle velké množství transakcí. Registrované transakce nad 100 000 USD a 1 milion USD dosáhly dokonce měsíčního maxima. Zajímavostí je, že podobná situace s velrybami nastala naposledy 24. ledna v den, kdy se trh také zastavil a začal zotavovat.

„Jelikož cena bitcoinu dosáhla dna 37 700 dolarů ve čtvrtek kvůli zprávám o válce, velryby uskutečnily několik MASIVNÍCH transakcí. Šlo o největší počet transakcí v hodnotě převyšující 100 000 dolarů a 1 milion dolarů od 24. ledna, kdy ceny vyskočily o více než 15 % hned následující týden.“

Nyní se bitcoin začal zotavovat kvůli ohlášeným sankcím proti Rusku americkým prezidentem Joem Bidenem. To by mohlo naznačovat, že kryptoměna již klesla na miminimum a „big headi“ využili úrovně 35 000 dolarů jako skvělou příležitost k nákupu.

Mike McGlone, hlavní komodotní stratég Bloombergu, to považuje za „rozhodující moment“ pro digitální aktiva.

„Myslím si, že to bude v konečném důsledku velmi dobrá příležitost na nákup bitcoinů pro dlouhodobé obchodníky. Tohle bude historicky vnímané jako rozhodující moment.“

Na druhou stranu, podle Alexe Mashinského, generálního ředitele sítě Celsius, konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou zapůsobil jako katalyzátor, který pomohl bitcoinu vytvořit rozhodující úroveň supportu na úrovni 30 000 dolarů.

Altcoiny ztrácejí na BTC

A i když bitcoin určitě vykazuje známky oživení, v případě alternativních mincí je to zatím o něco horší. Většina z nich ztrácí ve vztahu ke svému lídrovi.

Stojí také za zmínku, že válka mezi Ruskem a Ukrajinou je první otevřenou válkou v Evropě za téměř 80 let. Podle prognóz odborníků může tato situace mít vážné ekonomické důsledky pro všechny světové ekonomiky. Je také těžké předpovědět, kdy bude tento konflikt u konce.

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář