Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Umělecká díla Pabla Picassa jako sbírky NFT?

Marina Picasso, vnučka legendárního malíře a sochaře Pabla Picassa, oznámila, že spolu se svým synem Florianem bude vydávat sbírky NFT, související s uměleckými díly jejího dědy. Bohužel, tato myšlenka ihned způsobila v Picassově rodině velké rozepře.

Díla Pabla Picassa jako sbírky NFT?

Pablo picasso nft obrázek

Marina Picasso, vnučka legendárního malíře a sochaře Pabla Picassa, oznámila, že spolu se svým synem Florianem bude vydávat sbírky NFT, související s uměleckými díly jejího dědy. Bohužel, tato myšlenka ihned způsobila v Picassově rodině velké rozepře.

Picasso a série NFT​

Všechno to začalo, když pravnuk Pabla Picassa, již zmiňovaný Florian, ve spolupráci s hudebníkem Johnem Legendem uvedl na trh kolekci NFT, týkajících se několika děl jeho pradědy. Proti pokračování projektu se však postavili rodinní příslušníci. Marina Picasso, vnučka legendárního malíře, ale přiznala, že spolu se synem budou v NFT projektu pokračovat. Sama tokeny označila za „moderní technologii, která nám umožňuje spojit se s uměním“.

Všechno se mi to začalo velmi líbit, a tak jsem se synem vytvořila naši první kolekci NFT, přiznala. Netajila se ani tím, že nápad vyvolal v rodině spoustu nedorozumění. Ukazuje se však, že po prodiskutování detailů tuto myšlenku nakonec podpořili všichni její členové. „Mám podporu svého strýce Clauda Picassa… zasvětil svůj život ochraně dědictví mého dědy a jeho dědy.“ Řekla Marina pro média.

Série NFT dostala název „Man and the Beat“ a skládá se z pěti limitovaných sad, každá po 200 NFT. Představuje umělecká díla v tradiční i digitální podobě, přičemž cena jednoho sběratelského předmětu je 5 812 dolarů.

Historičtí umělci NFT​

Myšlenka tokenizovat umělecká díla není nová. V roce 2021 jsme si mohli koupit NFT Vladimira Baranoff-Rossine, pozdního ruského malíře židovského původu, jehož rodina dala na prodej sbírku jeho děl. Iniciativa také představila množství obrázků, které byly digitalizovány a prodávány jako NFT. 

Při této příležitosti Baranoff-Rosinneův vnuk, také Vladimir, řekl, že kombinace čistého fyzického umění a blockchain technologie dobře zapadá do dědictví jeho dědy. Baranoff-Rossine byl vynálezce, ale i sochař a malíř. Byl známý svými avantgardními experimenty a díly, spojujícími zvuk, barvu a technologie, jako například „oktogonický klavír“. 

Justinovi Sunovi z projektu Tron se také nápady líbí. „Pevně věřím, že polovina ze 100 nejlepších světových uměleckých děl bude tokenizována v nejbližších deseti letech,“ řekl před časem. Z tohoto důvodu dokonce Sun vytvořil fond JUST NFT, prostřednictvím kterého investuje do historických uměleckých děl. V dubnu 2021 dokonce koupil Picasso’s Femme nue couchée au Collier za 20 milionů dolarů.

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář