Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Manchester City postaví repliku svého stadionu v metaverzu

Aktuální šampión anglické Premier League Manchester City navázal spolupráci se Sony. Společně chtějí vytvořit první virtuální repliku stadionu v metaverzu. Etihad by se tak stal prvním fotbalovým stadionem, který by fungoval v prostředí virtuální reality.

Man City stadion v metaverzu?

Manchester Metaverse stadium

Aktuální šampión anglické Premier League Manchester City navázal spolupráci se Sony. Společně chtějí vytvořit první virtuální repliku stadionu v metaverzu. Etihad by se tak stal prvním fotbalovým stadionem, který by fungoval v prostředí virtuální reality.

Man City vstupuje do metaverza

Jak uvádí Sports Illustrated, profesionální britský fotbalový tým Manchester City je dalším klubem, který se rozhodl vstoupit do prostoru metaverza. City podepsalo tříletou smlouvu s technologickým gigantem Sony Corporation. I když je projekt stále v plenkách, specialisté už stadion navštívili, aby ho digitálně reprodukovali a vytvořili jeho virtuální verzi. Analytici obrázků použijí technologii sledování kostry pro vytvoření digitální verze stadionu Manchester City.

Představitelé klubu věří, že projekt umožní fanouškům mužstva sledovat zápasy naživo z pohodlí domova. Nebudou tak muset opustit gauč a cestovat.

Za zmínku také stojí, že globální fanouškovská základna má přibližně 38 milionů členů, z toho méně než milion jsou obyvatelé Velké Británie.

Případ komentovala Nuria Tarre, hlavní marketingová specialistka týmu:

„ Celý záměr metaverza je v tom, že můžete sledovat živé zápasy, být součástí utkání z různých perspektiv a naplnit Eithad Stadium, když bude úplně virtuální, na kolik jen chcete. Věřím, že klasický obraz někoho, kdo sedí na gauči a sleduje „klasickou“ obrazovku, je něco, co za deset let, jestli ne dřív, už nebude realitou. “

Nuria Tarre

Co dělá konkurence?

Největší fotbalový konkurent Manchesteru City, Manchester United, také nedávno interagoval se světem digitálních aktiv. Rudí ďáblové uzavřeli smlouvu na 27 milionů dolarů s blockchainovou platformou Tezos. Výsledkem je, že tým bude mít na svém tréninkovém oblečení jejich logo. 

Manchester United už začal inzerovat partnerství na své klubové úrovni. Minulé léto podepsal nejúspěšnější tým Anglie opět smlouvu s Cristianem Ronaldem. Podle mnohých je katalyzátorem mnohamilionových kontraktů, jako byl ten s Tezos, právě návrat portugalské superhvězdy.

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář