Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Elon Musk: Jaké kryptoměny se vyplatí držet?

Elon Musk, jeden z nejbohatších lidí na světě a zakladatel společnosti Tesla, prozradil, jaká aktiva se podle něj vyplatí ponechat v dobách vysoké inflace. Zároveň řekl, že nebude prodávat své kryptoměny: BTC, ETH a DOGE.

Jaké kryptoměny se vyplatí držet?

Elon Musk, jeden z nejbohatších lidí na světě a zakladatel společnosti Tesla, prozradil, jaká aktiva se podle něj vyplatí ponechat v dobách vysoké inflace. Zároveň řekl, že nebude prodávat své kryptoměny: BTC, ETH a DOGE.

Elon Musk píše o globální inflaci

Musk tweetoval, že jeho společnost Tesla je pod tlakem rostoucí inflace. Podělil se i o svůj názor na to, jaká aktiva je lepší mít, když hodnota peněz klesá.

Musk publikoval článek ve Financial Times, v němž pojednává o tom, že globální ceny komodit jsou na cestě k největšímu týdennímu růstu za posledních 50 let. Samozřejmě je to výsledek války mezi Ruskem a Ukrajinou.

Údaje o vysoké inflaci se odrážejí také v americkém indexu spotřebitelských cen. Národní úřad pro statistiku práce zveřejnil nové údaje 10. března a index, který se ve velké míře používá k měření inflace, dosáhl hodnoty 7,9, což je nejvíce za poslední desetiletí.

Generální ředitel MicroStrategy, Michael Saylor, komentoval Muskův příspěvek:

„ Spotřebitelská inflace v USD zůstane blízko rekordních úrovní a inflace aktiv bude dvakrát vyšší než spotřebitelská inflace. Slabší měny zkolabují a zintenzivní se únik kapitálu z hotovosti, dluhů a cenných akcií do vzácných aktiv, jako je bitcoin. “

Michael Saylor - Generální ředitel MicroStrategy

Musk obratem odpověděl, že není překvapující, že Saylor „přišel k tomuto závěru“. Společnost Microstategy má přes 125 000 BTC a sám její CEO je jedním z nejznámějších podporovatelů kryptoměn.

Elon Musk jako HODLer

Musk se však podělil i o své myšlenky o tom, jaká aktiva se podle něj vyplatí mít v současné situaci:

Jako obecné pravidlo platí, že pro ty, kteří hledají radu v tomto vlákně, je obecně lepší vlastnit fyzické věci, jako například dům nebo akcie společností, o kterých si myslíte, že vyrábějí dobré produkty, než dolary, na kterých je vysoká inflace.

Zároveň však poznamenal, že stále vlastní kryptoměny a neplánuje prodávat své bitcoiny , etherea ani dogecoiny.

A ve skutečnosti, jak vidíte, kryptoměnám se docela daří i v době, kdy v Evropě vypukla první válka po třech desetiletích a inflace vyčerpává americké úspory.

Je však vhodné dodat, že stále nevíme, jak by se bitcoin zachoval, kdyby vypukla americko-čínská válka, která by změnila současné konflikty na 3. světovou válku.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář