Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Počet bitcoinových adres dosahuje ATH

Přestože bitcoin od začátku roku vykazuje mírný klesající trend, kryptoměna nedávno dosáhla nového historického rekordu v počtu adres. Podle společnosti IntoTheBlock byl ke 14. březnu BTC v téměř 40 milionech peněženek. Jen od začátku roku 2022 přibylo do sítě 888 000 nových adres.

Počet bitcoinových adres dosahuje ATH

Přestože bitcoin od začátku roku vykazuje mírný klesající trend, kryptoměna nedávno dosáhla nového historického rekordu v počtu adres. Podle společnosti IntoTheBlock byl ke 14. březnu BTC v téměř 40 milionech peněženek. Jen od začátku roku 2022 přibylo do sítě 888 000 nových adres.

888 000 nových adres...

Bitcoin klesá, ale jsou zde i býčí signály

Investoři v posledních měsících nahromadili spoustu BTC. Je však patrný rozdíl mezi počtem adres s méně než 1 BTC a s 1 000 – 10 000 bitcoiny.

Adresy do 1 BTC začaly hromadit a rozmnožovat své mince od října 2020. Velryby se na druhé straně zabývají distribucí, tedy rozdělováním svých podílů na menší části. Tato situace může trhu ztížit udržení stoupajícího trendu z dlouhodobého hlediska.

Na druhé straně, komunita CoinMarketCap má jiné názory. Nedávno předpověděla s přesností 82%, že do konce března se kurz BTC zvýší na téměř 50 000 dolarů.

Dalším pozitivním trendem u původní kryptoměny je její míra inflace. Před čtyřmi dny to bylo 1,7%, což je pětkrát méně, než americký dolar. Zároveň celosvětové ceny komodit vylétly na nejvyšší úroveň od roku 2008.

zdroj: coinmarketcap.com, decrypt.co, pixabay.com

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář