Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Honduras plánuje uznat BTC jako zákonné platidlo

Honduras by mohl být další zemí, která formálně uzná bitcoin (BTC) jako zákonné platidlo po vzoru El Salvádoru.

Honduras plánuje formálně uznat BTC

Bitcoin oficiaální platidlo Honduras

Honduras by mohl být další zemí, která formálně uzná bitcoin jako zákonné platidlo po vzoru El Salvádoru.

Honduras se otevírá bitcoinu

Prezident země Xiomara Castro řekl, že Salvádor by neměl být jedinou zemí, která se „odchyluje od dolarové hegemonie“. Zdůraznil také, že Honduras má právo „směřovat k Prvnímu světu“. 

Již v srpnu 2021 se Honduras mohl pochlubit prvním bitcoinmatem (podporujícím nejen BTC, ale také ETH) v hlavním městě Tegucigalpa. Kromě toho je Salvador hrdý na své úspěchy s BTC, které se mohou stát inspirací pro další země.

Za zmínku stojí, že Max Keizer, který trávil svůj volný čas v regionu, tweetoval 18. března  příspěvek s vlajkou Hondurasu, což naznačuje, že se tam brzy může stát něco významného.

Bitcoinová revoluce

Zajímavé je, že Honduras, který hraničí se Salvádorem, je jen jednou z mnoha zemí, o kterých odborníci naznačují, že by mohl formálně uznat bitcoin za zákonné platidlo. V této souvislosti se mluví také o Paraguayi, Venezuele a Anguille.

Někteří také povolili uzdu fantazii a tvrdí, že do skupiny probitcoinových zemí se zařadí i USA. Soudě dle zvýšeného zájmu o kryptoměny ze strany amerických politiků nemusí být tato předpověď  tak daleko od pravdy, jak se zdá.

Stojí za to dodat, že v Kongresu je mnoho zastánců přijetí digitálních měn. Jedinou otázkou je, zda je zvýšená adopce BTC v zájmu washingtonské elity, které záleží na nadvládě dolaru ve světě.

Honduras bitcoin velmoc

První zemí na světě, která uznala bitcoin za zákonné platidlo, byl Salvádor, který tak učinil na podzim roku 2021, a to i přesto, že výzkumy poukazují na všeobecnou nedůvěru občanů k tomuto digitálnímu aktivu.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář