Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Meta registrovala ochranné známky související s kryptoměnami

Zdá se, že technologické impérium Marka Zuckerberga má v úmyslu podniknout nové akce související s kryptoměnami. Meta podala osm žádostí o ochrannou známku pro své logo. Většina z nich zahrnuje produkty související s digitálními aktivy, jako jsou mimo jiné směnárny, peněženky a tokeny.

Meta má plány s kryptoměnami

Meta 8 ochranných krypto známek

Zdá se, že technologické impérium Marka Zuckerberga má v úmyslu podniknout nové akce související s kryptoměnami. Meta podala osm žádostí o ochrannou známku pro své logo. Většina z nich zahrnuje produkty související s digitálními aktivy, jako jsou mimo jiné směnárny, peněženky a tokeny.

Meta podala 8 žádostí o ochrannou známku pro své logo

Z těchto osmi zjištění se šest přímo týká kryptoměn a technologií založených na blockchainu. Přihlášky lze zobrazit vyhledáním jejich sériových čísel na stránce Patentového a známkového úřadu.

Co to tedy může znamenat? Meta nedávno oznámila, že chce integrovat NFT s jednou ze svých nejpopulárnějších aplikací – Instagramem. Na konferenci SXSW Zuckerberg uvedl, že předpokládá, že uživatelé platformy si budou moci vydávat vlastní oblečení digitálních avatarů ve formě nezaměnitelných tokenů.

Jelikož NFT jsou jedinečné tokeny založené na blockchainu a dokazují vlastnictví, pravděpodobně budou zahrnuty i do kategorie „tokenů kryptoměn“. To by umožnilo Instagramu a Facebooku zavést funkce profilových fotografií NFT, podobně jako to před časem implementoval Twitter.

Čínské společnosti registrují ochranné známky související s metaverzem

V listopadu vydala Čínská lidová banka (PBOC) varování týkající se tokenů metaverse a NFT. Poté bylo zdůrazněno, že tyto dva subjekty budou podléhat zvláštní kontrole. Jak jsme však před časem informovali, čínské firmy o tento fakt nestojí. Více než 1000 společností z Říše středu podalo své žádosti o ochranné známky produktů ve virtuálním světě.

Většina žadatelů jsou technologické společnosti. Převládají mezi nimi velké korporace jako Huawei a Hisense. První z nich žádá o registraci „Meta OS“. Hisense přihlásil několik ochranných známek v různých segmentech, jako jsou sociální služby, reklama a věda. Svou žádost podal také herní a technologický gigant Tencent.

Zaregistroval téměř sto ochranných známek souvisejících s metaverzem, včetně „QQ Metaverse“, „QQ Music Metaverse“ a „Kings Metaverse“.

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář