Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Přichází Bored Ape Yacht Club Metaverse

Je nemožné mluvit o světě NFT bez zmínky o Bored Ape Yacht Club. Projekt nemá ani rok a stal se jednou z nejznámějších kolekcí. Skupina přátel z Yuga Labs se rozhodla vytvořit sérii grafik zobrazujících znuděné opice, jejichž vzhled se má spojovat se skupinou bohatých lidí znuděných životem.

Přichází BAYC Metaverse

Bored Ape v Metaverse

Je nemožné mluvit o světě NFT bez vzpomenutí Bored Ape Yacht Club. Projekt nemá ani rok a stal se jednou z nejznámějších kolekcí. Skupina přátel z Yuga Labs se rozhodla vytvořit sérii grafik zobrazujících znuděné opice, jejichž vzhled se má spojovat se skupinou bohatých lidí znuděných životem.

Kolekce BAYC

Kolekce byla vytvořena na blockchainu ethereum, celkem existuje 10 000 unikátních obrázků opic ve formě nezaměnitelných tokenů.

NFT mají dvojitou funkci – opice je zároveň členskou kartou Yacht Clubu.

Jak se vyvíjí Bored Ape Yacht Club?

V den vydání sbírky byl každý token k dispozici za 0,08 etheru. V době psaní tohoto článku se nejlevnější NFT z kolekce dá pořídit za 100 ETH a nejdražší za 18 880 ETH – to je $300 000 a více než $55 000 000! BAYC je nepochybně jednou z nejlepších investic minulého roku.

Čím byla kolekce tak úspěšná? Koneckonců, posuzování hodnoty jakéhokoli uměleckého díla, a to i ve formě NFT, je vysoce subjektivní. Tvůrci však sáhli po správných nástrojích na zvýšení potenciálu svého projektu.

BAYC je vysoce diverzifikovaná série. Více či méně běžné jsou různé charakterové atributy, jako je barva srsti a mimika. Čím vzácnější exemplář máme, tím je jeho hodnota vyšší. Pokud se rozhodneme pro koupi, můžeme se poohlédnout po jedinečnějším designu nebo obrázku opice, se kterým se nějak identifikujeme.

Jedna z Bored Apes

Yuga Labs se stará o vybudování komunity soustředěné kolem sbírky, což se promítá do užitečnosti NFT. Yacht Club se stává prestižní komunitou pro bohaté investory do kryptoměn. BAYC setkání se již uskutečnily na mnoha místech po celém světě. Před časem se v New Yorku konala jachtařská párty a koncert, na kterém mimo jiné vystoupili Chris Rock a The Strokes.

Vlastnit NFT BAYC už není jen investice, ale také pas pro komunitu, který zmizí v momentě jeho prodeje. Obrázky opic se v digitálním světě dokonce staly symbolem statusu, přiměřeně autům či šperkům v reálném světě.

K BAYC patří stále více celebrit, což zvyšuje také prestiž komunity. Nedávno jsme zveřejnili informaci, že i Justin Bieber se rozhodl pořídit si digitální opici. NFT z kolekce Bored Apes vlastní také Eminem, Gwyneth Paltrow, Shaquille O’Neal, Snoop Dogg, Paris Hilton, Jimmy Fallon nebo Serena Williams. Samozřejmě, že většina společnosti je náchylná na influencery, což ještě více přispívá k popularitě kolekce.

Yuga Labs zároveň neustále rozvíjí svůj projekt, aby udržel zájem uživatelů. Vznikla například série Bored Ape Kennel Club, která dává možnost „přizpůsobit“ psovi NFT. Minulý rok v srpnu měli členové komunity možnost „nakrmit“ své postavy digitálním sérem, aby vytvořili mutantní protějšek své opice, Mutant Ape.

Bored Ape Yacht Club Metaverse

Nedávno všichni držitelé obdrželi airdrop ApeCoin. Token spustila ApeCoin DAO, decentralizovaná autonomní organizace, která je oficiálně přidružena k franšíze BAYC. ApeCoin DAO naverboval na své představenstvo známé lidi z komunity kryptoměn.

Zahrnuje spoluzakladatele Reddity Alexise Ohaniana a Amy Wu z FTX. Šest měsíců budou vést vývoj a poté budou držitelé tokenů hlasovat pro nové členy. Očekává se, že ApeCoin bude v budoucnu pohánět celý ekosystém, včetně nedávno oznámeného Bored Ape Yacht Club Metaverza.

Tým má v úmyslu ještě jednou rozšířit své aktivity, tentokrát vstoupí do virtuální reality. Začátek digitálního světa se pravděpodobně uskuteční v dubnu 2022.

Yuga Labs má již několik dní možnost sledovat na Twitteru trailer k jejich metaverse Otherside. Video ukazuje také NFT z jiných sérií, včetně Crypto Punks a Meebits. Obě série byly vytvořeny Larva Labs, ale nedávno práva duševního vlastnictví koupila společnost stojící za BAYC.

Velkým plánem Yugy vkročit do VR je začít prodejem virtuálních pozemků, které se od sebe liší přírodními zdroji, artefakty a v některých případech i vzácnými postavami. Tím chce časem prodat 200 tisíc parcel ve dvou prodejích. Společnost předpovídá, že na každé tranši vydělá téměř 180 milionů dolarů!

Vývojáři BAYC také chtějí vybudovat MetaRPG, virtuální svět věnovaný hrám. Má být kompatibilní s mnoha NFT a umožňuje uživatelům vytvářet postavy, vybavovat je a obchodovat s ostatními hráči.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Další novinky

DApps. Jak fungují decentralizované aplikace?

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář