Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

YouTube zvažuje zavedení NFT pro tvůrce

Sektor NFT zažil v roce 2021 obrovský boom, do kterého se zapojili i známé osobnosti, sportovci a také firmy. Technologický gigant Google však tento trend doposud obcházel. Nyní se ukazuje, že se společnost rozhodla o téma zajímat prostřednictvím své video platformy – YouTube.

YouTube zvažuje zavedení NFT

Youtube možná umožní NFT tokeny

Sektor NFT zažil v roce 2021 obrovský boom, do kterého se zapojili i známé osobnosti, sportovci a také firmy. Technologický gigant Google však tento trend doposud obcházel. Nyní se ukazuje, že se společnost rozhodla o téma zajímat prostřednictvím své video platformy – YouTube.

YouTube & NFT

Na YouTube NFT se pracuje. Generální ředitelka YouTube, Susan Wojcicki, veřejným dopisem naznačila, že společnost se chce aktivně zapojit do světa NFT.

Generální ředitelka YouTube, Susan Wojcicki, ve výročním dopise tvůrcům uvedla, že společnost hledá způsoby, jak pomoci tvůrcům využívat výhod nezaměnitelných tokenů.

V jeho úryvku si můžeme přečíst:

„Vždy se zaměřujeme na rozšiřování ekosystému YouTube, abychom pomohli autorům využít nových technologií včetně věcí, jako je NFT. Zároveň pokračujeme v posilování a zlepšování zážitku tvůrců i fanoušků.“

Wojcicki neuvedla příliš mnoho podrobností. Zdůraznila však, že Web3.0 byl pro její společnost „ zdrojem inspirace“. Řekla také, že v roce 2021 NFT a decentralizované autonomní organizace (DAO) „poskytly tvůrcům a fanouškům více způsobů, jak se spojit“.

Konkurence má podobné plány jako YouTube

Youtube není jedinou platformou sociálních médií, která se angažuje v sektoru NFT. Nedávno Twitter začlenil funkci, která uživatelům umožňuje oficiálně ověřit NFT použitý jako profilový obrázek. Tato funkce byla spuštěna 20. ledna a je dostupná pouze pro předplatitele služby Twitter Blue. Oficiální NFT budou mít šestiúhelníkový okraj, namísto tradičního kulatého okraje používaného pro běžné profilové obrázky.

Funkce, které uživatelům umožní vytvářet a prodávat NFT, jsou také vyvinuty společnostmi Facebook a Instagram. Kromě toho budou moci zobrazovat NFT na profilech a nakonec vytvářet nové NFT. Plány Meta (Facebooku) zahrnují také spuštění vlastního NFT trhu. Podle zdrojů se však tato myšlenka může změnit, protože tyto projekty jsou stále ve velmi ranném stádiu.

Facebook a Instagram dokončují funkci, která uživatelům umožní zobrazovat NFT na jejich profilech sociálních médií a zároveň pracují na prototypu, který pomůže uživatelům vytvářet a prodávat sběratelské tokeny.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, okrypte.sk

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář