Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

YouTube zvažuje zavedení NFT pro tvůrce

Sektor NFT zažil v roce 2021 obrovský boom, do kterého se zapojili i známé osobnosti, sportovci a také firmy. Technologický gigant Google však tento trend doposud obcházel. Nyní se ukazuje, že se společnost rozhodla o téma zajímat prostřednictvím své video platformy – YouTube.

YouTube zvažuje zavedení NFT

Youtube možná umožní NFT tokeny

Sektor NFT zažil v roce 2021 obrovský boom, do kterého se zapojili i známé osobnosti, sportovci a také firmy. Technologický gigant Google však tento trend doposud obcházel. Nyní se ukazuje, že se společnost rozhodla o téma zajímat prostřednictvím své video platformy – YouTube.

YouTube & NFT

Na YouTube NFT se pracuje. Generální ředitelka YouTube, Susan Wojcicki, veřejným dopisem naznačila, že společnost se chce aktivně zapojit do světa NFT.

Generální ředitelka YouTube, Susan Wojcicki, ve výročním dopise tvůrcům uvedla, že společnost hledá způsoby, jak pomoci tvůrcům využívat výhod nezaměnitelných tokenů.

V jeho úryvku si můžeme přečíst:

„Vždy se zaměřujeme na rozšiřování ekosystému YouTube, abychom pomohli autorům využít nových technologií včetně věcí, jako je NFT. Zároveň pokračujeme v posilování a zlepšování zážitku tvůrců i fanoušků.“

Wojcicki neuvedla příliš mnoho podrobností. Zdůraznila však, že Web3.0 byl pro její společnost „ zdrojem inspirace“. Řekla také, že v roce 2021 NFT a decentralizované autonomní organizace (DAO) „poskytly tvůrcům a fanouškům více způsobů, jak se spojit“.

Konkurence má podobné plány jako YouTube

Youtube není jedinou platformou sociálních médií, která se angažuje v sektoru NFT. Nedávno Twitter začlenil funkci, která uživatelům umožňuje oficiálně ověřit NFT použitý jako profilový obrázek. Tato funkce byla spuštěna 20. ledna a je dostupná pouze pro předplatitele služby Twitter Blue. Oficiální NFT budou mít šestiúhelníkový okraj, namísto tradičního kulatého okraje používaného pro běžné profilové obrázky.

Funkce, které uživatelům umožní vytvářet a prodávat NFT, jsou také vyvinuty společnostmi Facebook a Instagram. Kromě toho budou moci zobrazovat NFT na profilech a nakonec vytvářet nové NFT. Plány Meta (Facebooku) zahrnují také spuštění vlastního NFT trhu. Podle zdrojů se však tato myšlenka může změnit, protože tyto projekty jsou stále ve velmi ranném stádiu.

Facebook a Instagram dokončují funkci, která uživatelům umožní zobrazovat NFT na jejich profilech sociálních médií a zároveň pracují na prototypu, který pomůže uživatelům vytvářet a prodávat sběratelské tokeny.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, okrypte.sk

Další novinky

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář