Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Meta chce vytvořit vlastní token pro použití v metaverzu

Zatímco společnost Meta (dříve Facebook), mateřská společnost Facebooku, nedávno upustila od svých plánů na vytvoření stablecoinu Diem, údajně má stále zájem o vytváření tokenů pro použití v metaverzu.

Meta chce vlastní token v metaverzu

Meta mo budoucí NFT token

Zatímco společnost Meta, mateřská společnost Facebooku, nedávno upustila od svých plánů na vytvoření stablecoinu Diem, údajně má stále zájem o vytváření tokenů pro použití v metaverzu.

Zuck Bucks

Jak uvádí The Financial Times(FT), Meta zvažuje vytvoření centralizovaného tokenu v aplikaci. Inspiruje se tokenem ROBUX pro hru Roblox. To znamená, že pravděpodobně nepůjde o kryptoměnu v pravém slova smyslu. Podle FT někteří zaměstnanci Meta nazývají tyto tokeny „Zuck Bucks“.

Citujíc firemní poznámky a anonymní zdroje, FT také popisuje potenciální plány pro „sociální tokeny, reputační tokeny a tvůrčí mince“. Redakce však upozorňuje, že tyto plány jsou zatím ve velmi ranném stádiu a „mohou se změnit nebo se od nich upustí“.

Metaverse je pohlcující verze internetu, která kombinuje virtuální a rozšířenou realitu. Tato myšlenka, prezentovaná ve filmech „Snowcrash“ a „Ready Player One“, je virtuálním světem, který vypadá a působí více než skutečný svět.

Představte si například setkání s přáteli na cizí planetě nebo studium v knihovně jako z „Harryho Pottera“.

V současnosti však probíhá závod o vytvoření metaverzu. I když toto slovo naznačuje něco univerzálního, společnosti Webu3.0 pracují na vytvoření open-source metaverza, o kterém tvrdí, že je nezávislý na akciích Meta Facebooku.

Yat Siu, prezident herního vydavatelství a společnosti Animoca Brands, v říjnu pro Decrypt řekl, že Meta představuje „hrozbu“ pro metaverzum s otevřeným zdrojem.

V lednu Siu zopakoval totéž a řekl:

„Facebook chce vybudovat uzavřený metaverzum, ve kterém bude kontrolovat data a síťové efekty, které tato data způsobují.“

Tato kritika nezabránila Metě v dalším postupu. FT uvádí, že společnost plánuje v květnu pilotně spustit funkci odesílání NFT a zvažuje možnost zpeněžování aktiv založených na blockchainu prostřednictvím „poplatků nebo reklamy“. NFT jsou klíčovou součástí většiny vizí spojených s metaverzem.

Meta opouští Diem

Bez ohledu na to bude interakce s lidmi a NFT v metaverzu vyžadovat měnu, ale nebude to Diem. Meta tento stablecoin oznámila v létě 2019, ale po mnoha neúspěších, z nichž mnohé byly regulačního charakteru, projekt ukončila. Začátkem letošního roku jej prodala společnosti Silvergate.

Podle FT se Meta již nebude podílet na „skutečném“ trhu s kryptoměnami.

Jak agentura informovala:

„Dva lidé uvedli, že zaměstnanci se snaží najít nejméně regulovaný způsob, jak nabízet digitální měnu. Digitální token, který není založen na blockchainu, se zároveň jeví, jako nejatraktivnější možnost.“

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk

Další novinky

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář