Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

KFC registruje ochranné známky související s metaverzem a NFT

V posledních měsících se o virtuální realitu zajímá stále více společností. Yum! Brands (provozovatel Taco Bell, Pizza Hut nebo Kentucky Fried Chicken (KFC)) nyní, po stopách svého konkurenta, McDonald’s, podal několik žádostí o ochrannou známku pro NFT a produkty a služby související s metaverzem. 

KFC v metaverzu

V posledních měsících se o virtuální realitu zajímá stále více společností. Yum! Brands (provozovatel Taco Bell, Pizza Hut nebo Kentucky Fried Chicken (KFC)) nyní, po stopách svého konkurenta, McDonald’s, podal několik žádostí o ochrannou známku pro NFT a produkty a služby související s metaverzem.

KFC v metaverzu

Podle právníka Michaela Kondoudise, který o tomto tématu tweetoval, byly přihlášky podány na americký úřad pro patenty a ochranné známky 25. března 2022. To signalizuje plány značek vstoupit na trhy NFT a metaverse.

Je známo, že KFC požádalo o ochranné známky pro virtuální jídla a nápoje, NFT, internetové obchody s virtuálními produkty a virtuální restaurace.

Jak dodal Kondoudis, tyto žádosti o ochranné známky „následují trend v odvětví restaurací.“ Dříve takový krok udělali tržní giganti jako McDonald’s nebo Burger King.

Záměrem McDonald’s je vybudovat „virtuální restauraci s reálnými a virtuálními produkty“.

Fast food v metaverzu

Stojí za zmínku, že společnost Inspire Brands, Inc., (vlastník společností Jimmy John’s, Rusty Taco, Mister Donut, Dunkin‘ Donuts aj.)také nedávno podala sérii přihlášek k ochranným známkám souvisejících s NFT.

Společnost Meta Marka Zuckerberga, dříve známá jako Facebook, také oznámila svůj záměr expandovat do sektoru metaverza podniknutím kroků k prodeji širší škály virtuálních služeb.

Je vhodné dodat, že v případě KFC nejde o první krok do světa digitálních aktiv. Již v roce 2018 v Kanadě síť experimentálně zavedla platby v bitcoinech. Gurmáni pikantních kuřecích kousků pak měli možnost objednat si speciální, akční „Bitcoin Box“, za který museli zaplatit bitcoiny.

Jeden „Box“ měl hodnotu 20 dolarů. Bitcoinové platby zpracovával BTC platební procesor BitPay.

Na podzim roku 2021 společnost McDonald’s uvedla na čínský trh kolekci NFT „Big Mac Rubik’s Cube“. Důvod? Oslavuje 31. výročí své existence na trhu Říše středu.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, okrypte.sk

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář