Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Meta zopakuje chyby z minulosti, říká bývalá manažerka Facebooku

Frances Haugen, bývalá manažerka Facebooku (nyní Meta), v roce 2021 darovala médiím a Komisi pro cenné papíry a burzu obrovské množství interní firemní dokumentace svého bývalého zaměstnavatele. To odstartovalo vlnu publikací ve Wall Street Journal a jiných médiích o negativních činech Zuckerbergovy společnosti. Důvěrné dokumenty Facebooku obsahovaly informace o šíření falešných zpráv nebo škodlivém vlivu Instagramu na mládež.

Meta zopakuje chyby z minulosti

Obrázet společnosti META (Facebook) s chybou

Frances Haugen, bývalá manažerka Facebooku (nyní Meta, v roce 2021 darovala médiím a Komisi pro cenné papíry a burzu obrovské množství interní firemní dokumentace svého bývalého zaměstnavatele. To odstartovalo vlnu publikací ve Wall Street Journal a jiných médiích o negativních činech Zuckerbergovy společnosti. Důvěrné dokumenty Facebooku obsahovaly informace o šíření falešných zpráv nebo škodlivém vlivu Instagramu na mládež.

Pochybné zásady ochrany osobních údajů společnosti Meta

Nyní se Frances jako whistleblower Facebooku zaměřila na téma metaverza. Je zvědavá, jak Meta naloží se zásadami ochrany osobních údajů.

V nedávném rozhovoru pro server politico.com se Frances zaměřila přímo na Metu a naznačila, že ve své verzi Metaverza jednoduše zopakuje všechny své předchozí chyby. Během rozhovoru oznámila:

„Během fáze návrhu metaverza dali velmi působivé přísliby o bezpečnosti. Pokud se však nezavážou k opatřením týkajících se transparentnosti, přístupu a jiné odpovědnosti, umím si jen představit, že se zopakují všechny chyby, které momentálně na Facebooku vidíte.“

Na základě zkušeností s předchozím zaměstnavatelem se Frances podělila o své obavy o soukromí. Společnost může shromažďovat údaje o každém aspektu vašich interakcí v metaverzu.

Like na Meta FB

„Velmi mě znepokojuje, kolik snímačů je do tohoto procesu zapojeno. Při vytváření Metaverza musíme do našich domovů umístit mnohem více mikrofonů Facebooku a mnohem více dalších druhů čidel."

Meta nemá důvěru veřejnosti

Haugen není jediná, kdo pochybuje o správnosti zásad ochrany osobních údajů společnosti Meta. Nedávné studie ukazují, že až 70 % lidí nevěří, že Meta správně spravuje soukromí.

Andy Yen, generální ředitel šifrované poštovní služby ProtonMail, také sdílí své pochybnosti o gigantech jako je Meta. V rozhovoru minulý týden uvedl, že jeho společnost Proton přežila trh pouze díky dobré vůli technologických gigantů (Big Tech):

Dnes nás technologičtí giganti mohou odstranit z internetu bez jakýchkoli právních nebo finančních důsledků.

Yen sdílel v loňském rozhovoru pro Newsweek své předpoklady, že Big Tech v minulosti ovládala metaverzum. Řekl, že Meta „buduje novou infrastrukturu, ve které všechno kontroluje. Ovládají zařízení, mají brýle VR, nyní jste v jejich světě, na jejich zařízeních, na jejich platformě.“

Generální ředitel Protonu nevěří, že touto odpovědností můžeme svobodně pověřit Meta. To naznačuje, že jejich nároky na soukromí na metaverzu jsou bezcenné, dokud se nezmění jeho obchodní model.

Faktem je, že obchodní model Meta je založen na shromažďování informací a jejich zpeněžení. V konečném důsledku bude vždy existovat rozpor mezi tím, co je dobré pro firmu a co je dobré pro veřejnost.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk

Další novinky

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář