Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Středoafrická republika považuje bitcoin za zákonné platidlo

Středoafrická republika se stala první zemí v Africe, která uznala bitcoin jako zákonné platidlo. Národní shromáždění jednomyslně přijalo zákon, který má pomoci „uskutečnit národní plán hospodářské obnovy a budování míru“.

Středoafrická republika a BTC

Obrázek Středoafrická republika Bitcoin

Středoafrická republika se stala první zemí v Africe, která uznala bitcoin jako zákonné platidlo. Národní shromáždění jednomyslně přijalo zákon, který má pomoci „uskutečnit národní plán hospodářské obnovy a budování míru“.

Středoafrická republika otevřena bitcoinu

Ministr digitální ekonomiky, poštovních služeb a telekomunikací země, Gourna Zacko, a ministr financí a rozpočtu, Calixte Nganongo, iniciovali a předložili návrh zákona, kterým se stanoví právní rámec pro regulaci primární kryptoměny a uznání bitcoinu jako oficiální měny.

Podle Forbes to ukazuje, že Středoafrická republika „směřuje k nové avantgardní cestě rozvoje a ekonomické výkonnosti, jakož i k dynamickému poli oblíbenému investory po celém světě“. Forbes dodal, že bitcoin je na trhu přítomen jako „plnohodnotné aktivum v peněženkách největších světových finančních hráčů“.

Bitcoin illustrační obrázek

Tato iniciativa zcela změní digitální infrastrukturu země aplikováním technologických inovací založených na blockchain , které jsou pro projekt nezbytné.

El Salvador byl první

Stojí za to připomenout, že již v roce 2021 se Salvador rozhodl přijmout BTC jako platební prostředek v zemi. Šlo o iniciativu prezidenta Nayiba Bukeleho, kterou nakonec odhlasoval salvadorský parlament.

Stojí za zmínku, že toto rozhodnutí však kritizovala opozice. Levicovému křídlu se tento nápad nelíbil. Kritizoval ho i Mezinárodní měnový fond, který Bukeleho vizi považoval za velmi riskantní pro ekonomiku.

Jak vidíte, po dvou letech se děje to, o čem sotva někdo snil. Jiná země akceptuje BTC a považuje kryptoměnu za platební prostředek. Zatím se tak rozhodují chudší země. Ti, kdo mají stabilnější ekonomiky, pracují na svých digitálních měnách.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář