Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Goldman Sachs zkoumá NFT a tokenizaci

Banka Goldman Sachs uvedla, že zkoumá trh NFT a zejména proces „tokenizace reálných aktiv“.

Goldman Sachs zkoumá NFT

obrázek Goldman Sachs NFT

Banka Goldman Sachs uvedla, že zkoumá trh NFT a zejména proces „tokenizace reálných aktiv“. 

Goldman Sachs, NFT a tokenizace

Metaverse – technologie, která vytváří virtuální světy, ve kterých se kupují a prodávají skutečná aktiva, například nemovitosti ve formě NFT, přitahuje pozornost velkých jmen a značek na trhu finančních služeb. Ukazuje se, že tímto směrem se ubírá i Goldman Sachs.

„Ve své podstatě zkoumáme NFT v kontextu finančních nástrojů, a tam je jejich síla skutečně velmi silná. Zabýváme se tedy řadou věcí.“ řekl Mathew McDermott, globální ředitel digitálních aktiv v Goldman Sachs na Crypto and Digital Assets Summit.

Illustrační obrázek ETF Fondu

Investice do bitcoinů

Mary Rich (nově jmenovaná vedoucí digitálních aktiv divize správy soukromého majetku Goldman Sachs) v nedávném rozhovoru pro CNBC uvedla, že banka také tvrdě pracuje na tom, aby svým klientům nabídla služby v oblasti kryptoměn. Dopady těchto aktivit uvidíme pravděpodobně ve druhém čtvrtletí 2022.  

„Úzce spolupracujeme s týmy napříč firmou, abychom prozkoumali způsoby, jak klientům soukromých kapitálových fondů nabídnout promyšlený a vhodný přístup k ekosystému“ řekla. „ Existuje skupina klientů, kteří tato aktiva využívají jako zajištění proti inflaci, a makroekonomická situace v posledním roce na to jistě měla vliv,“ dodala.

Kromě toho uvedla, že společnost zvažuje možnost nabídnout kompletní sadu nástrojů k investování do kryptoměn prostřednictvím různých druhů investic.

Goldman Sachs je první velkou americkou bankou, která obchoduje s kryptoměnami, informovala jako první CNBC. Goldman obchoduje s nástrojem navázaným na bitcoin zvaným nedoručitelná opce s kryptobankou Galaxy Digital, uvedly obě firmy v pondělí.

Nedoručitelná opce neboli NDO, je  vypořádaná podle rozdílu cen při vypršení data opčního kontraktu, než že by se dodalo podkladové aktivum (např. v případě opce na akcii se dodá podkladová akcie, u NDO se jedná o finanční vypořádání rozdílu). 

Damien Vanderwilt, prezident společnosti Galaxy Digital, je přesvědčen, že účast Goldman Sachs na tomto trhu podtrhuje vyspělost kryptoměn jako třídy aktiv.

V rozhovoru řekl:

„Tato dohoda představuje první krok, který banky učinily, aby jménem svých klientů nabídly na míru připravené investiční pozice na krypto trzích.“

Dodal, že obchodování s opcemi je pro instituce mnohem „systémově důležitější“ než futures „kvůli rizikovým důsledkům, které banky nesou“.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář