Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Zhroutí se trh NFT?

Jak poukazuje Cointelegraph, nedávný článek z Wall Street Journal (WSJ), který naznačuje, že trh NFT „kolabuje“, neposkytuje úplný obraz.

Zhroutí se trh NFT?

Obrázek illustrující kolaps NFT

Jak poukazuje Cointelegraph, nedávný článek z Wall Street Journal (WSJ), který naznačuje, že trh NFT „kolabuje“, neposkytuje úplný obraz.

WSJ hrozí kolapsem trhu NFT

V článku ve Wall Street Journal se tvrdilo, že prodeje nezaměnitelných tokenů (NFT) byly „nízké“. Ve skutečnosti v dané době, jen pět špičkových kolekcí na tomto trhu vygenerovalo obrat více než 1 miliardu dolarů.

Článek citoval údaje z platformy Nonfungible, které naznačují, že transakce NFT klesly o 92 % ze svého rekordního maxima v září 2021. Aktivní peněženky NFT založené na ethereu také klesly o 88 % ve srovnání s vrcholem v listopadu 2021.

Illustrační obrázek NFT tokenů

Situace je jiná, než tvrdí WSJ

On-chain data z Dune Analytics naznačují něco jiného. Konkrétně, trh NFT je stále silný a údaje ukazují, že počet uživatelů a transakcí na NFT jsou mnohem vyšší, než uvádí Nonfungible.

Analýzy také ukazují, že denní objem transakcí NFT založených na ethereu je týdně jeden z nejvyšších od února, přičemž populární trh OpenSea zaznamenal jen 1. května objem téměř 550 milionů USD.

Analýza Toma Schmidta, partnera ve společnosti rizikového kapitálu Dragonfly Capital, ukazuje podobné údaje. Expert se zaměřil na transakce na OpenSea a objem v USD.

Analytická platforma Nansen, která indexuje sbírky NFT podle typu, ukazuje, že „Blue Chip“ od NFT – uznávané a velmi cenné značky jako Bored Ape Yacht Club a tokeny Azuki, výrazně překonávají umělecké nebo herní tokeny, pokud jde o obrat.

Údaje z Nonfungible ukazují nárůst k 1. květnu, jelikož počet prodejů a aktivních portfolií v ten den dosáhl úrovně nevídané od 8. listopadu 2021, což je opět v rozporu s tvrzením, že prodeje NFT jsou „nízké“.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk

Další novinky

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář