Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Google jmenuje nový "Web 3.0" tým

Google Cloud, jehož mateřská společnost údajně přesunula svůj hlavní zdroj příjmů z reklamy do cloudu, oznámila vytvoření nového týmu pro vybudování blockchain infrastruktury.

Google jmenuje nový "Web 3.0" tým

Google Web 3.0

Google Cloud, jehož mateřská společnost údajně přesunula svůj hlavní zdroj příjmů z reklamy do cloudu, oznámila vytvoření nového týmu pro vybudování blockchain infrastruktury.

Společnost Google podniká kroky v souvislosti s Web 3.0

Podle CNBC Amit Zavery, viceprezident Google Cloud, poslal zaměstnancům mail, kde vyjádřil velkou potřebu vytvořit tým zaměřený na Web 3.0

V závěru vysvětlil, že společnost se staví do pozice poskytovatele technologie pro blockchainové subjekty a ne jako přímého účastníka na trhu s kryptoměnami.

„Nesnažíme se být přímo součástí této vlny kryptoměn, snažíme se však umožnit společnostem, aby mohly využívat výhod technologie Web 3.0.“

Amit Zavery, viceprezident Google Cloud

Generální ředitel také poznamenal, že Google může vyvinout systém, který lidem usnadní zkoumání blockchainových dat. Zároveň chce zjednodušit proces budování a chodu uzlů, který je potřebný pro validaci a registraci transakcí.

Podle něj, když blockchainové aplikace pronikají do odvětví, jako jsou finanční služby a maloobchod, základní technologie pro Web 3.0 si mohou „najít cestu do širokého používání“. Dokonce navrhl zavedení nástrojů Google do konkurenčních prostředí, jako jsou Amazon Web Services.

Google na mobilním zařízení

Google a blockchain

V lednu jednotka Google Cloud představila plány na vytvoření týmu digitálních aktiv. Vznik nového oddělení přímo souvisel s rychlým růstem trhu NFT. Gigant vyhledávání na webu také zmínil, že zkoumá možnost, jak propojit zákazníky s platbami v kryptoměnách.

Generální ředitel společnosti Google, Sundar Pichai, dříve vyjádřil silný zájem o technologii blockchain a nazval ji „zajímavou a výkonnou“. Dodal, že společnost se „dívá na blockchain a Web 3.0“ a plánuje podporovat tyto technologie.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář