Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

PayPal umožnil výběr BTC a ETH na externí místa

PayPal dnes oznámil, že si jeho uživatelé nyní mohou stáhnout své bitcoiny a etherea z platformy. Byla to dlouho očekávaná funkce, díky které by se nabídka společnosti podobala jiným populárním kryptoměnovým službám.

PayPal umožnil výběr BTC a ETH

PayPal dnes oznámil, že si jeho uživatelé nyní mohou stáhnout své bitcoiny a etherea z platformy. Byla to dlouho očekávaná funkce, díky které by se nabídka společnosti podobala jiným populárním kryptoměnovým službám.

Finanční gigant v prohlášení napsal:

„Od dnešního dne PayPal podporuje nativní převod kryptoměn mezi PayPal, jinými peněženkami a burzami.“

Některým uživatelům byla dnes zpřístupněna možnost provádět externí přenosy. Každý ve Spojených státech amerických bude moci tuto možnost využít již během následujících čtrnácti dnů.

PayPal poprvé spustil svou nabídku kryptoměn na konci roku 2020. Uživatelům to pak umožnilo nakupovat, prodávat a uchovávat čtyři kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin, ale není možné přenášet prostředky na externí místa, jako jsou MetaMask, Coinbase nebo hardwarové peněženky.

Skutečnost, že uživatelé nyní mají tuto možnost je velmi důležitá. PayPal, který vlastní i populární aplikaci Venmo, využívají k převodu peněz stovky milionů lidí po celém světě a obchodníci jej stále častěji využívají jako jejich hlavní platební platformu.

Za zmínku také stojí, že PayPal neustupuje od svých ambiciózních plánů v oblasti kryptoměn, a to i přes finanční pokles, který v posledních měsících pošpinil cenu akcií společnosti. 

Dalekosáhlé plány v segmentu kryptoměn

V rozhovoru pro Decrypt člen představenstva PayPal řekl, že společnost má dalekosáhlé plány, pokud jde o její strategii v oblasti kryptoměn.

Jose Fernandez da Ponte, viceprezident pro blockchain a kryptoměny ve společnosti, řekl:

„Důvod, proč se zabýváme kryptoměnami, je ten, že věříme, že velká část obchodu se přesune právě na digitální měny.“

Viceprezident dodal, že toto je hlavní důvod, proč společnost neúčtuje poplatky za transakce s kryptoměnami. Její plány v oblasti kryptoměn se zaměřují na obchodování, nikoli na provádění burzovních činností. Poznamenal také, že PayPal je přesvědčen, že více zemí přijme stablecoiny a měny centrálních bank, což bude prospěšné pro jeho obchodní model.

Zatím není jasné, do jaké míry se kryptoměny podílejí na ziscích PayPalu. Zejména proto, že společnost nezveřejňuje, kolik lidí využívá její krypto služby. Pokud jsou však společnosti jako Coinbase a Robinhood jakýmkoli druhem porovnávání, objem transakcí kryptoměn PayPal pravděpodobně výrazně klesl s nedávným krachem.

Fernandez da Ponte se však touto skutečností neobtěžuje. Domnívá se, že z dlouhodobého hlediska se není třeba obávat. 

„O kryptoměnové zimě se hodně diskutuje, ale důležité je vidět dál. Makro trend i široká adopce kryptoměn, je neporušený.“

zdroj: decrypt.co, oKrypte.sk

Další novinky

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář