Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Alibaba zveřejnila oznámení o svém NFT

Alibaba Cloud nečekaně představila nové řešení založené na NFT. Toto je velmi zajímavá zpráva. Až na to, že všechny zmínky o této iniciativě byly ze sociální sítě rychle odstraněny.

Alibaba zveřejnila své NFT

Alibaba Cloud nečekaně představila nové řešení založené na NFT. Toto je velmi zajímavá zpráva. Až na to, že všechny zmínky o této iniciativě byly ze sociální sítě rychle odstraněny.

NFT společnosti Alibaba přicházejí a odcházejí

Podle vymazaného příspěvku na Twitteru by nové tržní řešení společnosti pro NFT zahrnovalo infrastrukturu „webhostingu, digitálního marketingu a doručování obsahu“. V současnosti již tato informace není uvedena ani na webové stránce společnosti a jejích dalších sociálních sítích.

V této chvíli jsou důvody k odstraňování příspěvků na sociálních sítích a jakýchkoli novinek z webové stránky společnosti nejasné. Zatímco obchodování a těžba kryptoměn je v Číně zakázána, kolem NFT panuje šedá regulační oblast.

SCMP uvedl, že společnosti spojené s Alibabou, jako například Ant Group a Tencent Holdings, již dříve podnikly kroky, aby se vyhnuly jakékoli potenciální regulační reakci na jejich NFT nápady, a to tak, že své veřejně obchodované tokeny označily za „digitální sběrače“. Nabízejí se na soukromých blockchainech a prodávají a kupují se za čínskou fiat měnu.

Alibaba Cloud se stále chlubí řešením zaměřeným na metavezum, které je uvedeno na její webové stránce. Společnost také nabízí vzdálené vykreslování, analýzu dat a umělou inteligenci, jakož i blockchain v rámci Alibaba Cloud Blockchain. 

Pozor na NFT!

V dubnu Čínská asociace bankovnictví, China Internet Finance Association a China Securities Association vydaly společné prohlášení, ve kterém varovali veřejnost před investicemi do NFT kvůli „skrytým rizikům“, která jsou vlastní těmto druhům aktiv. Také poznamenaly, že firmy by neměly zacházet s NFT jako s jinými finančními produkty, jako jsou cenné papíry nebo drahé kovy.

Kromě toho v březnu čínští giganti sociálních médií jako Wechat a WhaleTalk aktualizovali své zásady, aby omezili nebo odstranili NFT platformy ze svých sítí. Odvolávali se na nedostatečnou právní jistotu a obavy z vládní represe. Peking však pro tento sektor stále nevydal úplný zákaz. 

zdroj: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář