Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

NFT a GameFi jsou na tom lépe než DeFi

Analytická platforma DappRadar zveřejnila podrobnou zprávu, analyzující stav trhu s kryptoměnami. Zahrnovala zejména tři oblasti: DeFi, NFT a hry s kryptoměnami. Ukazuje, že pád Terra nezničil DeFi ekosystémy. Objem NFT obchodů klesl v porovnání s dubnem jen o 6 % (měřeno cenami tokenů) a zájem o blockchainové hry zůstal stabilní.

NFT a GameFi převyšují DeFi

Analytická platforma DappRadar zveřejnila podrobnou zprávu analyzující stav trhu s kryptoměnami. Zahrnovala zejména tři oblasti: DeFiNFT a hry s kryptoměnami. Ukazuje, že pád Terra nezničil celkové ekosystémy DeFi. Objem obchodů NFT klesl v porovnání s dubnem jen o 6 % (měřeno cenami tokenů) a zájem o blockchainové hry zůstal stabilní. 

DeFi není mrtvé

Podle zprávy DappRadar bylo DeFi v květnu nejvíce postiženým sektorem. Jeho TVL byl tento měsíc 117 milionů dolarů, o 45 % méně než na konci dubna. 

Navzdory historickému úpadku ekosystému Terra se ve zprávě uvádí, že tento sektor není zdaleka mrtvý. V meziročním srovnání dosáhl 11% nárůst v TVL. Navíc dominantní decentralizovaná burza Uniswap překonala ve stejném měsíci objem transakcí v hodnotě 1 bilionu USD.

Konsolidace NFT

Zpráva ukazuje, že medvědí trh zásadně neotřásl názory lidí na tento sektor.

Stojí za zmínku, že NFT na blockchainu Solana vygenerovaly 335 milionů dolarů na všech trzích. Ve srovnání s dubnem to znamená nárůst o 13 %. Navzdory poklesu minimálních cen projektů, jako jsou BAYC a MAYC, neztratil sektor dynamiku. Nové protokoly stále přitahují investory.

Pokud jde o trhy, dominance OpenSea klesla, s rostoucí konkurencí ze strany Magic Eden, Atomic a dalších. NFT trh na Coinbase byl na druhé straně považován za „neúspěšný experiment“, protože od svého spuštění v dubnu vygeneroval jen 2,5 milionu dolarů.

Zpráva také poznamenává, že navzdory nedávnému zmenšení NFT prostoru prochází tento rychle rostoucí sektor fází konsolidace, když dosavadní vrchol zaznamenal v lednu 2022. V článku se píše:

„Zátěž, kterou blockchainový průmysl dostává od NFT, staví dnešní trh s kryptoměnami do úplně jiné pozice, než jsou podmínky, pozorované během kryptoměnové zimy v roce 2018. Tehdy byla úroveň odhodlání a nadšení v tomto odvětví znepokojivě nízká. Zatímco mainstreamová média stále hájí prasknutí NFT bubliny, tržní podmínky prostoru NFT s tím nesouhlasí.“

Hry s kryptoměnami zůstávají stabilní

Ve srovnání s DeFi a NFT utrpěly kryptoměnové hry nejméně. Počet transakcí GameFi klesl v porovnání s dubnem jen o 5 %. Zpráva také citovala investici do metaverza a16z ve výši 4,5 miliardy dolarů.

Dokument přidělil nejnovějšímu trendu „Move-2-Earn“, což znamená zavádění prvku gamifikace do fyzické aktivity, roli stimulu, který přitahuje nové hráče a podporuje růst sektoru.

zdroje: decrypt.co, oKrypte.sk

Další novinky

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář