Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Lidé v metaverzu budou žít navěky!

Somnium Spacemetaverse od českých tvůrců, chystá projekt Live Forever. Jeho úkolem je hráčům nabídnout službu, díky které ve hře budou moci zůstat navždy.

Lidé v metaverzu budou žít navěky!

Somnium Space, metaverse od českých tvůrců, chystá projekt Live Forever. Jeho úkolem je hráčům nabídnout službu, díky které budou moct zůstat ve hře navždy.

Projekt Somnium Space to myslí vážně

Artur Sychov, zakladatel metaverza Somnium Space, se kterým jsme si měli možnost promluvit během Metaverse Festivalu v Praze, přišel s myšlenkou Live Forever, už když začal stavět svůj virtuální svět. Věci do pohybu nakonec dal i fakt, že Sychovův otec vážně onemocněl.

Jeho projekt ale není pouze o tom, aby se blízcí mohli setkat s milovanou osobou nebo ukázat budoucím generacím, jak žili jejich předci. Jde hlavně o umělou inteligenci na takové úrovni, že budete moci důvěryhodně replikovat samy sebe. Budete si moci vytvořit digitální dvojče.

Tato funkce bude pouze pro lidi, kteří o to mají zájem. Nezbytnou součástí bude totiž potřeba nahrávat svůj hlas, pohyby postavy a nechat se prakticky sledovat. Ostatní hráče Somnium Space určitě takto pozorovat nebude. Technicky by to ani nebylo možné, jelikož pro projekt by to znamenalo nutnost uchovávat obrovské množství dat.

Služba bude pouze pro předplatitele – mít pouhý zájem nestačí. Hned když Sychov s nápadem přišel, našlo se několik lidí nadšených tak, že si dopředu předplatili místo. 

Jak bude celý vývoj probíhat zatím neví ani samotný autor projektu. „Dokud nespustíme, neuvidíme,“ řekl Sychov pro web CzechCrunch.

Praktická vize je ale taková, že váš osobní avatar vás bude moci zastupovat například v době, kdy jste mimo metaverzum. Může provázet lidi po vašem pozemku, může prodávat nebo vybírat vstupné do vaší NFT galerie a jednou třeba prostřednictvím metaverza za vás i pracovat. Vy tedy budete moci dělat cokoliv jiného. 

Možností bude mnoho a všechny jsou zajímavé. Projekt však zaujme především možností setkat se s zesnulými. 

Somnium Space je metaverse, který zaujal především obleky Teslasuits. Ty budou hrát při vývoji umělé inteligence určitě důležitou roli, protože snímají pohyb člověka a pro počítač tak bude snadnější zapamatovat si pohyby daného jedince. Projekt Somnium Space jsme také analyzovali a dali mu hodnocení 8/10.

zdroj: cc.cz

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář