Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Prezident Salvadoru, Nayib Bukele, uklidňuje investory ohledně poklesu bitcoinů

Prezident Salvadoru, Nayib Bukele, uklidňuje občany své země kvůli dynamickému poklesu hodnoty bitcoinu a celého trhu s kryptoměnami.

Prezident Salvadoru o poklesu bitcoinů

Prezident Salvadoru, Nayib Bukele, uklidňuje občany své země kvůli dynamickému poklesu hodnoty bitcoinu a celého trhu s kryptoměnami.

Bitcoin je bezpečný

Za poslední měsíc jsme byli svědky kolapsu trhu s kryptoměnami a opětovného příchodu medvědího trhu. Bitcoin klesl pod 18 000 USD. Tato korekce přinesla kurz BTC na cenovou úroveň naposledy zaznamenanou v roce 2020.

V době zveřejnění tohoto článku se BTC již v malém rozsahu zotavil a nyní se obchoduje za 21 200 USD.

Digitální aktiva El Salvadoru také trpěla dlouhotrvajícím medvědím trhem. Hlava státu se však snaží po dalším historickém poklesu bitcoinu kryptoměnovou komunitu uklidnit.

Aby nepropadly panice, Bukele prostřednictvím svých sociálních médií oznámil, že to nemusí být tak špatné, jak to zní a uklidňuje investory, že se není čeho bát – bitcoin je budoucnost.

Prezident hlásí občanům

„Vidím, že někteří lidé jsou znepokojeni tržní cenou bitcoinu“ napsal Bukele v sobotu na svém oficiálním účtu na Twitteru. Prezident Salvádoru svým voličům vzkázal, aby se „přestali dívat na cenu a užívali si života“.

Zároveň dodal, že „pokud jste investovali do #BTC, vaše investice je bezpečná a její hodnota po medvědím trhu opět enormně vzroste.“

Připomeňme, že Salvádor se stal první zemí na světě, která přijala bitcoin jako zákonné platidlo. Stalo se to v září 2021, během vlády Bukeleho. Přijetí primární kryptoměny v zemi narazilo na velký odpor Mezinárodního měnového fondu.

Od té doby národní správa investovala celkem více než 100 milionů dolarů z peněz daňových poplatníků na nákup nejméně 2 300 bitcoinů za průměrnou cenu kolem 51 000 dolarů za kus. 

Zůstatek investic BTC v Salvádoru

Podle nayibtracker.com administrativa řízená Bukelem utratila na nákupy bitcoinů celkem okolo 105 milionů dolarů.

K dnešnímu dni je hodnota 2 300 bitcoinových mincí, které patří Salvádoru, 46 milionů dolarů. Tato úroveň představuje 56,5% ztráty na základě celkové kupní ceny 105,6 milionu dolarů.

Probíhající „kryptozima“ přinesla znepokojující náladu na trhu a obavy, že středoamerická země nakoupila většinu svých kryptoměn za příliš vysoké ceny a nyní je tedy za velmi krátkou dobu v obrovské ztrátě. Skeptici vůči kryptoměnám předpovídají, že cena BTC bude nadále čelit dalším korekcím, které budou klesat v souladu se zesilující se současnou krizí na trhu. Měření on-chain však signalizují, že zvrácení trendu může být bezprostřední.

Salvádorský ministr financí Alejandro Zelaya také popřel obavy, že prudký pokles hodnoty bitcoinu by mohl poškodit fiskální zdraví země.

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

DApps. Jak fungují decentralizované aplikace?

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář