Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Meta umožní prezentaci NFT na facebookových profilech

Meta začala některým vývojářům v USA umožňovat zveřejňování nezaměnitelných tokenů (NFT) na jejich profilech na Facebooku. 

NFT na Facebooku

Meta začala některým vývojářům v USA umožňovat zveřejňování nezaměnitelných tokenů (NFT) na jejich profilech na Facebooku. 

Facebook bude mít nyní na profilech vybraných uživatelů záložku „digital Collectors“, kde mohou prezentovat své NFT. Meta produktový manažer Navdeep Singh sdílel příspěvek na Twitteru o tom, jak by NFT vypadalo na Facebooku.

Uživatelé budou také moci přeměnit své NFT na příspěvky na Facebooku, na které lze reagovat – líbí se mi nebo komentovat. Kromě toho si tito uživatelé nyní budou moci propojit své kryptoměnové peněženky i se svými profily na Facebooku. Není jasné, zda a kdy budou funkce NFT na Facebooku dostupné pro všechny uživatele.Sociální síť zpočátku umožní podporu NFT na blockchainech Ethereum a Polygon. Později plánuje přidat podporu pro Solana i Flow. 

Meta nabízí domov pro Web 3.0

Podle technologického a mediálního konzultanta Martina Bryanta se sdělením Meta „jasně chce nabídnout domov lidem z Webu 3.0.“ Dodal, že je to obzvláště dobrá zpráva vzhledem k tomu, že společnost nedávno začala testovat změny ve skupinách na Facebooku, díky čemuž to vypadá „lépe než Discord“.

Dříve Meta integrovala NFT s jinou platformou sociálních médií, když začlenila podporu NFT od Solana, Ethereum Flow a Polygon. Gigant sociálních médií začal v květnu zavádět NFT na Instagramu pro některé tvůrce „ve více zemích“.

NFT lze sdílet a publikovat v aplikaci, přičemž se automaticky označí tvůrce i sběratel NFT, což Instagram vysvětlil tak, že si neúčtuje žádné poplatky. Sběratelé mohou také sdílet své NFT jako nálepky s rozšířenou realitou.

Podle šéfa Instagramu Adama Mosseriho rozvíjející se ekonomika tvůrců skutečně ovlivnila zavedení těchto funkcí NFT. „Nyní si myslíme, že jednou z opravdu zajímavých příležitostí pro podskupinu vývojářů je NFT – myšlenka mít jedinečný digitální předmět,“ řekl Mosseri minulý měsíc.

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář