Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Karel Janeček zahájil prezidentskou kampaň v Somnium Space

První z kandidátů na post prezidenta České republiky zahájil svou prezidentskou kampaň. Jedná se o Karla Janečka, matematika a pedagoga. Se zprávou jako první přišel metaverse Somnium Space, ve kterém je kampaň vedena.

Karel Janeček zahájil kampaň v Somnium Space

První z kandidátů na post prezidenta České republiky zahájil svou prezidentskou kampaň. Jedná se o Karla Janečka, matematika a pedagoga. Se zprávou jako první přišel metaverse Somnium Space, ve kterém je kampaň vedena.

První prezidentský kandidát v metaverzu

Něco takového zřejmě nebylo v dohledné době očekáváno. Spustit prezidentskou kampaň, mimo jiné v metaverzu, se zdá být hodně odvážným krokem. Karel Janeček to však udělal. Napříč svou kandidaturou bude spolupracovat s českým projektem Somnium Space, který jsme mimo jiné analyzovali a dali mu vysoké hodnocení 8 / 10.

Jako první o tom s velkou radostí na Twitteru informovala právě stránka českého metaverza. Na dané platformě se ale více než s úspěchem tato spolupráce setkala s výsměchem a zveřejněné krátké video se brzy dostalo na několik webů, které detailněji českou politiku řeší a servítky si pochopitelně nebraly ani satirické stránky. Brzy se video rozšířilo i mezi česká média.

Janeček prozatím nemá posbíraný dostatek hlasů k tomu, aby mohl na prezidenta kandidovat. Se sběrem má v plánu podle webu seznamzpravy.cz začít až na podzim poté, co všechny kraje objede, aby ho lidé měli možnost nejprve poznat. Janeček podle časopisu Forbes patří mezi 100 nejbohatších Čechů, dále je matematikem, pedagogem a dle vlastních slov vizionářem. Také vytvořil volební systém D21 a stojí za několika instituty a nadačními fondy.

Jak bude spolupráce dále probíhat, jaké materiály vzniknou a zda jedné, druhé nebo oběma stranám přinese spolupráce užitek, na to si budeme muset počkat. Určitě to je však něco, co v historii české politiky nemá obdoby a nejspíše budeme svědky toho, jakým směrem by se mohly kampaně začít ubírat.

Somnium Space je český projekt, jehož zakladatelem je Artur Sychov, se kterým jsme si měli možnost popovídat v rámci Metaverse festivalu v Praze. Somnium Space je známý hlavně díky oblekům Tesla suits, které dají možnost člověku cítit ve virtuálním světě dotyky, déšť a cokoliv dalšího, což přidává na celkovém zážitku.

zdroj: twitter.com

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář