Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Nayib Bukele ironicky ukazuje Petru Schiffovi, proč má bitcoin výhodu oproti tradičním bankám

Peter Schiff je kritik bitcoinu známý v komunitě kryptoměn. Před několika dny zavřely jeho banku v Portoriku regulační orgány. V důsledku toho byly finanční prostředky klientů až do odvolání zmraženy.

Nayib Bukele o bitcoinu

Peter Schiff je kritik bitcoinu známý v komunitě kryptoměn. Před několika dny zavřely jeho banku v Portoriku regulační orgány. V důsledku toho byly finanční prostředky klientů až do odvolání zmraženy.

Počátky incidentu

Důvodem tohoto rozhodnutí a opatření přijatých orgány bylo to, že nebyl oficiálně splněn požadavek čistého minimálního kapitálu. Tato situace ukazuje, proč je bitcoin rozhodující pro finanční svobodu.

Netrvalo dlouho a zareagovala kryptoměnová komunita, která to se svým odpůrcem nevzdala a na webu se začaly objevovat první komentáře o ironii celé situace. Své přidal i prezident Salvadoru Nayib Bukele, který je známým bitcoinovým býkem.

Nayib Bukele se vysmívá Petru Schiffovi

Od zavření své banky v Portoriku obdržel Peter Schiff několik zpráv od příznivců bitcoinu, aby si uvědomil, že by se to nestalo, kdyby používal bitcoin.

Jedním z lidí, kteří se otevřeně vysmívali současné kryptoskeptické situaci, je prezident Salvádoru Nayib Bukele. Tento bitcoinový býk měl v minulosti mnoho příležitostí k interakci se Schiffem. Od té doby, co Salvádor loni přijal BTC jako zákonné platidlo, Peter Schiff se netajil svým kritickým postojem k rozhodnutí vlády.

Bukele ironicky komentoval jeden z tweetů publikovaných společností Schiff v lednu letošního roku, ve kterých kritik BTC oznámil, že lidé věřící původní kryptoměně, jako například generální ředitel MicroStrategy, Michael Saylor nebo prezident Nayib Bukele, budou muset konečně prodat své bitcoiny, když je hodnota klesne.

Salvadoran se v reakci na tweet zeptal svého oponenta, jak je na tom jeho banka. Je třeba uznat, že komentář a jeho ironický charakter byly přesně načasovány.

Diskuse mezi představiteli těchto dvou stran se odehrávají v době, kdy jsou globální finanční trhy v troskách. Na jedné straně trh s digitálními aktivy ztratil ze svých maxim více než 60 % své tržní kapitalizace, a na druhé straně je akciový trh na nejnižší úrovni v historii.

Schiff se k celé události související se zavřením jeho banky vyjádřil a obvinil z toho zkorumpovanou místní samosprávu. Uvedl, že vláda se ho nezákonně snaží potrestat za jeho kritiku.

Přestože Peter Schiff věří, že jeho banka byla zavřená kvůli kritice, kterou vyslovil vůči vládě, máme přímý příklad toho, jak centralizované finanční instituce, jako jsou banky, záměrně omezují finanční svobodu občanů. Je pravda, že kurz bitcoinu se může v průběhu času měnit, ale jeho majitel má plnou kontrolu nad svými prostředky, pokud je samozřejmě neumístil na centralizovanou burzu.

Kryptoměny na pomoc nebankovním občanům

Kritici kryptoměn často používají volatilitu na tomto trhu jako argumenty proti tomuto typu aktiv. Ani tradiční finanční trh však není v lepší kondici, inflace dosahuje desetiletá maxima a několik špičkových společností zaznamenalo v roce 2022 větší ztráty než bitcoin.

Velmi důležitým faktem je to, že bitcoin sehrál klíčovou roli při poskytování finanční svobody téměř 70 % populace El Salvadoru bez bankovního účtu. Přestože BTC klesl o více než 60 % ve srovnání s listopadovým ATH a kritici často věnují pozornost tomuto detailu, když zpochybňují nákupy BTC v Salvádoru, země přivedla do finančního světa 4 miliony lidí bez bankovního účtu pomocí domácí peněženky Chivo.

Síť finančních převodů v Salvádoru byla posílena právě přijetím BTC, což umožňuje uskutečnit miliony mezinárodních transakcí s minimálními poplatky. Aktivity El Salvadoru na trhu s kryptoměnami jsou dokonalým příkladem toho, jak může bitcoin poskytnout finanční svobodu lidem bez bankovního účtu.

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář