Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Politická krize v Argentině zvýšila poptávku země po stablecoinech

V důsledku odchodu argentinského ministra hospodářství z vlády a pokračující ekonomické katastrofy, zvýšili Argentinci nákupy stablecoinů.

Stablecoiny při argentinské krizi

V důsledku odchodu argentinského ministra hospodářství z vlády a pokračující ekonomické katastrofy, zvýšili Argentinci nákupy stablecoinů.

Argentina nakupuje stablecoiny

V Argentině pokračuje hospodářská krize. Náladu určitě nezlepšilo ani odstoupení ministra hospodářství Martina Guzmána.

V důsledku toho měna používaná v zemi – peso – ztratila přibližně 15 % své hodnoty ve srovnání s DAI a Tether stablecoiny.

Argentina, bývalá ekonomická velmoc a jedna z největších zemí Jižní Ameriky, na tom v posledních letech není zrovna nejlépe. Kdysi byla země považována za jednu z nejbohatších zemí světa, dnes je opak pravdou.

To vše vedlo také k poklesu důvěry občanů v bankovní systém, zvýšení inflace a snížení počtu pesos, které lze přeměnit na stabilnější měny, než je americký dolar. To stále více nutí Argentince nakupovat kryptoměny.

Trh stablecoinů v Argentině vzrostl za poslední rok šestinásobně. Argentina je na 10. místě v indexu přijetí kryptoměn, který vyvinula webová stránka Chainalysis, zaměřená na kryptoměny a blockchain. Kryptoměny jsou dnes pro mnohé Argentince tím nejlepším řešením na ochranu svých peněz.

Podle odhadů zaznamenala argentinská burza Buenbit v neděli 3.6, 300% nárůst objemu obchodů ve srovnání se stejným dnem v předchozích týdnech. To ukazuje vliv krize kabinetu na zájem o kryptoměny.

Ale vraťme se k politice. Je vhodné dodat, že bývalý ministr hospodářství dokázal během svého funkčního období snížit zahraniční dluh Argentiny, a zároveň poskytnout potřebnou finanční pomoc a potravinové šeky chudým občanům. Kdo jej nahradí v křesle šéfa resortu, není známo.

V květnu inflace v Argentině přesáhla 60 procent. Nedostatek plynového oleje a tlak politických oponentů zároveň, přinutil Guzmána odstoupit.

Adopce kryptoměn v regionu

Mezitím se vynakládá úsilí na rozšíření dostupnosti kryptoměn, částečně prostřednictvím investičních nástrojů, které slouží jako most mezi tradičními a virtuálníma měnama.

Debetní karty na transakce s kryptoměnami jsou nyní dostupné díky třem argentinským startupům.

Kryptoměnová burza Lemon Cash navíc navázala spolupráci se zpracovatelem plateb kryptoměn – OpenNode. Cílem nového partnerství je umožnit argentinským zákazníkům platit bitcoiny na Lightning Network. Více jsme psali zde.

zdroje: cointelegraph.com, oKrypte.sk

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář