Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Jihoafrická centrální banka bude uznávat kryptoměny jako finanční aktiva

Již nějakou dobu jsme svědky stále progresivnější adopce kryptoměn v Africe. V dubnu letošního roku se Středoafrická republika stala první zemí světadílu a druhou na světě, která uznala bitcoin jako zákonné platidlo. Nyní se k nám dostává informace, že jihoafrická centrální banka změnila svůj postoj ke kryptoměnám a považuje je za finanční aktiva.

Expanze kryptoměn do Jihoafrické republiky

Již nějakou dobu jsme svědky stále progresivnější adopce kryptoměn v Africe. V dubnu letošního roku se Středoafrická republika stala první zemí světadílu a druhou na světě, která uznala bitcoin jako zákonné platidlo. Nyní se k nám dostává informace, že jihoafrická centrální banka změnila svůj postoj ke kryptoměnám a považuje je za finanční aktiva.

Viceprezident Jihoafrické rezervní banky (SARB) nedávno oznámil, že instituce změnila svůj postoj k digitálním aktivům. Brzy budou kryptoměny v této zemi považovány za finanční aktiva a jako takové by měly být regulovány. SARB předpokládá zavedení regulačního rámce pro toto odvětví do konce roku 2023.

Regulace kryptoměn v Jihoafrické republice

Viceprezident SARB Kuben Naidoo uvedl, že jihoafrická centrální banka revidovala svůj postoj ke kryptoměnám. Instituce jako taková plánuje provozovat rámec pro regulaci transakcí s kryptoměnami. Naidoo, který je také členem výboru pro měnovou politiku SARB, oznámil, že taková nařízení zaručí bezpečný ekosystém kryptoměn.

Jak se můžeme dočíst ve zveřejněné zprávě, když regulační systém vstoupí v platnost, jihoafrické investory do kryptoměn bude chránit zákon. SARB plánuje zavést takový regulační režim do 12 až 18 měsíců.

A co víc, Naidoo v projevu na PSG Konsult poukázal na jeden z klíčových důvodů, proč centrální banka Jihoafrické republiky změnila svůj postoj ke kryptoměnám.

Potom řekl:

„Náš pohled se změnil a nyní zacházíme s kryptoměnami jako s finančními aktivy a doufáme, že je budeme regulovat tímto způsobem. V poslední době nateklo spoustu peněz a je třeba je začlenit.“

Použijte cennou lekci

Viceprezident centrální banky zdůrazňuje, že záměrem instituce není vybírat vítěze či poražené, ale poskytnout „investorům přiměřené zdravotní varování a ochranu investorů“. Naidoo se domnívá, že používání kryptoměn při praní špinavých peněz a jiných nezákonných aktivitách je zdrojem obav, které je třeba řešit. Toto je jeden z faktorů, které mění postoj SARB.

O kryptoměnových burzách Naidoo řekl:

„Budou muset dodržovat zákony o devizové kontrole, jako jsou zákony proti praní špinavých peněz a proti financování terorismu. Museli by také dodržovat pravidla výměnných smluv tak, jak se tato pravidla vztahují na lidi, kteří obchodují s jakoukoliv měnou a provádějí zahraniční transakce.“

Na otázku, zda centrální banka nedospěla k pozdnímu rozhodnutí o kryptoměnách, Naidoo odvětil, že jeho instituce postupuje stejně jako její protějšky v Austrálii, Singapuru a Spojeném království. 

„Pozorně je sledujeme a nevěřím, že v tématu kryptoměn zaostáváme. Většina centrálních bank se zaměřuje na dvě věci: regulaci širokého prostředí kryptoměn a poučení se z něj, aby zjistily, jak mohou některé z těchto lekcí využít.“ -dodal Naidoo.

zdroje: decrypt.co, oKrypte.sk

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář