Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Zaměstnanci v ekonomicky nestabilních zemích chtějí výplaty v kryptoměnách

Zaměstnanci v ekonomicky nestabilních státech pravděpodobně dostávají mzdy v kryptoměnách. Tyto informace poskytuje platforma Deel.

Nestabilní ekonomiky a krypto

Zaměstnanci v ekonomicky nestabilních státech pravděpodobně dostávají mzdy v kryptoměnách. Tyto informace poskytuje platforma Deel.

Zaměstnanci chtějí bitcoiny

Deel získal údaje z více než 100 000 zahraničních pracovních smluv z období od ledna do července 2022.

Deel pomáhá společnostem na celém světě legálně najímat a vyplácet zaměstnance v různých zemích. Ve své zprávě o stavu globálního náboru, kterou zveřejnil Cointelegraph 21. července, uvedla, že navzdory současnému medvědímu trhu tvořily kryptoměny v letošním roce 5 % všech globálních měsíčních výběrů z jejich platformy, přičemž ve druhé polovině roku 2021 to byly 2 %.

Podle zprávy nejčastěji přijímali platby kryptoměnami obyvatelé zemí s nestabilními ekonomickými podmínkami a měnami. Zde jsou uvedeny země Latinské Ameriky (LATAM) a Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA).

Výběry kryptoměn v regionu LATAM tvořily až 67 % ze všech testovaných plateb. Na druhé straně v zemích EMEA – 24% a v Severní Americe – 7%. Asijsko-pacifický region má slabé výsledky s 2% podílem.

Pokud jde o typ aktiv, bitcoin (BTC) zůstal kryptoměnou, kterou lidé nejochotněji přijímají výměnou za práci, kterou dělají. Tvoří 47 % z celkového počtu. Druhou volbou se ukázal být USDC stablecoin s 29% podílem. Potom zde byl ethereum (ETH) se 14 %. USDT nebyl na seznamu.

Shannon Karaka, šéf expanze společnosti Deel, pro Cointelegraph řekl, že společnost „zjistila, že lidé obvykle vyplácejí pouze část svých výdělků v kryptoměnách, což by mohlo znamenat, že je stále používají i jako dlouhodobý investiční nástroj“.

„Z toho, co jsme viděli, je vydělávání v kryptoměnách nejatraktivnější pro tři hlavní skupiny lidí: pro ty, kteří je používají jako nástroj na ochranu před volatilitou místní měny, pro ty, kteří pracují v jurisdikcích se zastaralými místními bankovními systémy, které mohou pomalu zpracovávat převody, a pro ty, kteří do svého investičního portfolia přidávají nějaké kryptoměny. Většina našich výběrů kryptoměn pochází z Latinské Ameriky a Evropy, Středního východu a Afriky, což je pravděpodobně výsledkem prvních dvou případů,“ vysvětlil.

Inflace pohání poptávku po BTC

Všimněte si, že rychlá inflace je problémem mnoha zemí v regionu Latinské Ameriky. Venezuela, Argentina, Chile, Brazílie a Paraguay už mají podle Trading Economics dvoucifernou inflaci, což určitě zvýší poptávku po kryptoměnách.

zdroje: cointelegraph.com, oKrypte.sk

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář