Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

NFT Worlds vytvoří alternativní verzi Minecraftu

NFT Worlds představila svůj plán na vytvoření alternativní verze Minecraftu, ve které budou figurovat také NFT a blockchain.

NFT Worlds vytvoří alternativní verzi Minecraftu

Minulý víkend jsme psali, že vývojáři Minecraft, Mojang Studios, věřili, že NFT by v jejich hře nemělo být. Jak zdůrazňují, takové tokeny jsou v rozporu s myšlenkou jejich platformy. Jde o to, že dokážou rozdělit hráče na lepší a horší. Jen dva dny po oznámení této informace se jedna ze společností specializujících se na prodej nezaměnitelných tokenů NFT Worlds postavila na druhou stranu barikády a představila svůj plán na vytvoření alternativní verze Minecraftu.

NFT Worlds reaguje na aktualizaci Minecraftu

NFT Worlds dosud prodával speciální seedy pro Minecraft. Jsou to kódy používané ke generování světů v populární hře. Tyto seedy se prodávaly ve formě tokenů NFT. V situaci, kdy poslední aktualizace Minecraftu přichází s novou směrnicí odmítající myšlenku nezaměnitelných tokenů, se operace NFT Worlds staly prakticky nemožnými.

Společnost však rychle přešla do ofenzívy a dva dny po oficiálním zákazu NFT vývojáři z Minecraftu, se o svůj nápad podělila se světem. NFT Worlds prostřednictvím Twitteru oznámilo vytvoření alternativní verze Minecraftu, která bude mít prvky NFT a technologii blockchain.

Ihned je třeba poznamenat, že ohlášený projekt nemá být klonem originálu. Má však vycházet z podobných mechanismů a nápadů, které zlepší grafiku, optimalizaci a celkový zážitek ze hry.

Zveřejněná oznámení nám zatím neposkytují žádné bližší informace, je však známo, že hra má být zdarma. Alternativa Minecraft je navíc určena k přilákání hráčů, kteří nemají zájem o nezaměnitelné tokeny.

Rozhodnutí vytvořit vlastní hru od společnosti, která se tímto typem činnosti ještě nikdy nezabývala, pro ně může být pořádná výzva.

Podle tvůrců

Zaměstnanci NFT Worlds neskrývají zklamání z postoje tvůrců Minecraftu k NFT. Věří, že tyto akce představují krok zpět pro vývoj hry.

V oficiálním oznámení je otevřeně obviňují z:

„Microsoft, Mojang a Minecraft ukázaly, že se nestarají o své stavitele a hráče, pokud je nějaký nový nápad nebo vize v rozporu s politikou společnosti nebo názory menšiny u moci. Děje se tak navzdory ideálům, které staví tvůrce do centra dění, kterých si vývojáři odmítají vážit.“

Členové NFT Worlds dále popisují své budoucí aktivity jako otevřený boj mezi Web 2.0 a Web 3.0. Toto je odkaz na změny probíhající na internetu, kde je NFT Worlds průkopníkem nové úrovně vývoje.

„Bojujeme za budoucnost založenou na ekonomice vlastněné a ovládané hráči, kde všichni účastníci profitují ze svého příspěvku k tomuto ekosystému. Vidíme, že se jedná o monumentální úlohu. NFT Worlds se nebojí dávat sliby, které je na první pohled obtížné splnit.“

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář