Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Tokijská univerzita bude učit lidi prostřednictvím metaverza

Projekt vznikl s cílem vyřešit problém nedostatku kvalifikovaného personálu, po kterém se zvyšuje poptávka na rychle rostoucím trhu s technologiemi v Japonsku.

Tokijská univerzita bude učit lidi v metaverzu

Projekt vznikl s cílem vyřešit problém nedostatku kvalifikovaného personálu, po kterém se zvyšuje poptávka na rychle rostoucím trhu s technologiemi v Japonsku.

Univerzita Todai spouští kurz v metaverzu

Tokijská univerzita, známá také jako Todai, plánuje v roce 2022 spustit sérii studijních programů ve virtuální realitě.

Zpráva zveřejněná místní zpravodajskou stránkou The Asahi Shimbun, říká, že program bude přístupný každému, od středních škol až po dospělé. Z publikace se také dozvídáme, že vzdělávací programy, které univerzita nabízí, se nebudou provádět skrze vlastní fakultu, která nabízí tituly. Namísto toho se vše bude dělat jménem jiného inženýrského oddělení.

Všichni lidé, kteří absolvují kurzy v metaverzu, získají speciální certifikáty. Projekt Todai byl vytvořen s cílem řešit nedostatek kvalifikovaného personálu pracujícího na „digitální transformaci“ a „špičkové technologii“.

Zástupci univerzity upozorňují, že studium v metaverzu nabízí speciální příležitost, díky které se „inženýrství a informatiku bude moci učit každý bez ohledu na věk, pohlaví, sociální postavení a místo bydliště“.

Kryptoměny a NFT nebyly ve zprávě zmíněny. Avšak vzhledem k tomu, že sektor digitálních aktiv je často spojován s Metaverzem a může se pochlubit mnoha populárními značkami metaverza, je pravděpodobné, že během kurzu bude několik kapitol o platformách založených na blockchainu.

Studenti středních a vysokých škol budou mít příležitost dozvědět se o trhu s technologiemi, jakož i o potenciálních plánech pro konkrétní odvětví. Usnadní jim to hledání zaměstnání ve strojírenství, vědě a jiných příbuzných oborech. Vysokoškoláci a pracující lidé se budou moci rekvalifikovat nebo zvýšit své dovednosti prostřednictvím souvisejících online kurzů. Ty budou věnovány umělé inteligenci (AI), komunikačním technologiím nové generace a podnikatelskému vzdělávání.

Představitelé Todai uvedli, že se budou snažit přilákat více žen ke studiu technologie. Důvodem je velký deficit žen na strojírenském trhu. Tento jev byl identifikován jako jeden z problémů Japonska.

metaverse v Japonsku

V roce 2022 sektor metaverse v Japonsku výrazně vzrostl. Přibývají případy, kdy místní lidé nacházejí zajímavé způsoby využití této technologie.

25. července Japan Today oznámila, že skupina z Fukuoky, známá jako JACFA, spustila virtuální místnost podpory na platformě SecondLife Metaverse. Skupina se zaměřuje na pomoc lidem, kteří zápasí s tím, co je v Japonsku známé jako Hikkikomori. Vztahuje se na svobodné lidi, kteří obecně odmítají opustit své domovy.

V Japonsku je to velký společenský problém. Virtuální místnost v metaverzu byla vytvořena, aby umožnila lidem Hikkikomori získat počáteční pomoc bez tlaku a setkat se s nimi tváří v tvář.

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář