Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

FC Barcelona prodala své NFT

FC Barcelona oznámila prodej své NFT série In a Way, Immortal“. Cena? Až 693 000 dolarů. Token změnil majitele na aukci v Sotheby’s v New Yorku. Souvisí to s vizualizací vstřelené branky od Johana Cruyffa.

FC Barcelona prodala své NFT

FC Barcelona oznámila prodej své NFT série „In a Way, Immortal“. Cena? Až 693 000 dolarů. Token změnil majitele na aukci v Sotheby’s v New Yorku. Souvisí to s vizualizací vstřelené branky od Johana Cruyffa.

NFT FC Barcelona

Nedávno se hodně mluvilo o přestupu Roberta Lewandowského a Julese Koundeho, ti stáli FC Barcelonu hodně. Tým ovšem našel nový zajímavý způsob financování svého rozvoje. Prodal NFT za 693 000 dolarů.

Vítěz aukce nekoupil NFT jen s vizualizací. Jsou v tom i další výhody.

Získal titul digitálního velvyslance FC Barcelona. To mu umožní přístup k tréninkům a zaručí „hodně zkušeností, které si za peníze nekoupíte,“ uvedl klub v prohlášení. To poslední zahrnovalo například návštěvu akademie La Masia a oficiální předání míče rozhodčím v přátelském zápase. Dá se tedy říci, že investor se takto zapíše do historie.

Za zvážení stojí i samotná vizualizace. Odpovědný za to byl čtyřicetičlenný tým počítačových grafiků a umělců vizuálních efektů z BCN Visuals z Hollywoodu. Na pozadí byla přidána zvuková stopa. Hudební téma zahrál 30členný orchestr a obsahuje realistické zvuky ze stadionu Camp Nou, včetně výkřiků fanoušků. Kinematografickou estetiku připravilo Digital Superstudio.

FC Barcelona ve svém prohlášení oznámila, že NFT s Johanem Cruyffem je prvním z deseti tokenů, které budou vydány v příštích měsících. Barca chce tímto způsobem nejen získat kapitál, ale také připomenout historické momenty v historii klubu.

Jordi Cruyff, Johanův syn, který dnes pracuje jako poradce pro FC Barcelona, ​​se vyjádřil ke způsobu, jakým si připomínají jeho otce.

„Toto NFT bude navždy spojeno s dědictvím mého otce. Byl jsem fascinován, když jsem viděl, že jeden z jeho nejkrásnějších cílů byl inspirací k vytvoření tohoto jedinečného díla digitálního umění,“ řekl.

NFT a fotbal

Loni Leo Messi zveřejnil sérii fotografií ze své kariéry v podobě NFT. Hitem bylo také NFT s Erlingem Haalandem, které se prodalo za více než 600 000 dolarů.

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář