Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Ministr Gibraltaru kupuje BTC pro své děti

Albert Isola v rozhovoru řekl, že kupuje Bitcoin pro své děti. Gibraltarský ministr chce tímto způsobem zvýhodnit své potomky v případě nárůstu adopce kryptoměny.

Ministr Gibraltaru kupuje BTC pro své děti

Albert Isola v rozhovoru řekl, že kupuje Bitcoin pro své děti. Gibraltarský ministr chce tímto způsobem zvýhodnit své potomky v případě nárůstu adopce kryptoměny.

Bitcoin není pro teď, ale pro budoucnost

Isola je zodpovědný za oddělení digitálních a finančních služeb v Gibraltaru. Také doufá, že pod jeho dohledem se britské zámořské území stane předchůdcem v přijímání kryptoměn. Osobně mám pocit, že Bitcoin ještě není dostatečně akceptován, ale to se v budoucnu změní:

„Ještě nejsem ve stadiu, že bych Bitcoin používal pravidelně. Spíše se jedná o nákup kvůli mým dětem v příštích letech. Nedotknu se toho.“

I když už existují místa, která akceptují platby v kryptoměnách, podle ministra se skutečné přijetí bude nadále zvyšovat, protože digitální aktiva reguluje stále více jurisdikcí.

Zákon přátelský vůči kryptoměnám

Od medvědího trhu v roce 2018 Gibraltar podniká kroky k zavedení mnohostranných krypto aktivit. Nejde jen o Bitcoin, ale v podstatě o jakýkoli byznys, který chce využívat technologii blockchain. Například v únoru 2018 se Gibraltar stal prvním územím na světě, které regulovalo ICO.

V srpnu 2018 Britské zámořské území oznámilo, že bude v příští sezóně platit svému fotbalovému týmu v kryptoměně. Díky tomu se stal prvním fotbalovým klubem, který obdržel odměnu v digitálních aktivech.

Koncem roku 2021 se Gibraltar rozhodl zahrnout technologii blockchain do vládních procesů. V prosinci 2021 vláda oznámila provádění pilotního programu založeného na blockchainu pro poskytování veřejných služeb.

Ochrana trhu před manipulací

Nyní, když mnoho blockchainových a kryptoměnových společností sídlí na Gibraltaru, region podniká kroky k ochraně tohoto odvětví prostřednictvím regulace. Věří, že je důležité, aby existoval spravedlivý trh. Chce tedy omezit manipulaci s cenami, likviditu a sdílení tržních informací. Isola řekl Cointelegraphu:

„Pokud nejsou blockchainové společnosti ochotny splnit regulační a kvalitativní standardy, na které se zaměřujeme, nebudou licencovány.“

Partnerství místo prosazování

Britská kryptoměnová burza Coinfloor je první „zahraniční“ kryptoměnovou společností, která má licenci k provozu na Gibraltaru. Licenci získali v říjnu 2018. Tehdy bylo ještě cítit, že podrobné předpisy a dlouhodobý licenční proces jsou velmi přísné.

V současnosti se zdá, že společnosti zabývající se kryptoměnami mají jinou zkušenost. Firmy tvrdí, že Gibraltar je spíše o partnerství než o prosazování.

Isola věří, že tento vzorec funguje pro Gibraltar, protože už přinesl vynikající výsledky. Gibraltar od roku 2014 uplatňuje stejný přísný, ale partnerský přístup k hazardnímu průmyslu. Podle Isoly tento přístup funguje tak dobře, že v současnosti na Gibraltaru sídlí přibližně 15 herních společností.

Při současném medvědím trhu nebo „prostojích“, jak to Isola nenápadně říká, mají společnosti v Gibraltaru dobré předpoklady k tomu, aby prosperovaly.

Myslím si, že naše blockchainové společnosti mají dobrou pozici k tomu, aby přečkaly bouře a pak využily výhodu, když a když přijde býčí trh.

„Myslím si, že naše blockchainové společnosti mají dobrou pozici k tomu, aby přečkaly bouře, a pak využily výhodu, jakmile přijde býčí trh.“

zdroje: cintelegraph.com, oKrypte.sk

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář