Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Nayib Bukele: Nárust cestovního ruchu je způsoben bitcoinem

Nayib Bukele, prezident Salvadoru, nedávno hovořil o nárůstu počtu turistů navštěvujících zemi, a to navzdory medvědímu trhu.

Nayib Bukele: Nárust cestovního ruchu je způsoben bitcoinem

Nayib Bukele, prezident Salvadoru, nedávno hovořil o nárůstu počtu turistů navštěvujících zemi, a to navzdory medvědímu trhu.

Salvador byl zařazen do žebříčku Světové organizace cestovního ruchu. Středoamerická země, jejímž prezidentem je Nayib Bukele, skočila na seznam spolu s dalšími 14 zeměmi.

Nayib Bukele a cestovní ruch

Bukele říká, že nárůst je z velké části způsoben přijetím bitcoinu (BTC) jako zákonného platidla a podporou sportů, jako je surfování.

"Jen málo zemí dokázalo vrátit svůj cestovní ruch na úroveň před pandemií. Hlavními důvody jsou bitcoin a surfování. Ale domácí cestovní ruch roste ještě více, hlavně proto, že zasahujeme proti gangům."

Bitcoinová pláž se stala známou po celém světě a nadále přitahuje mezinárodní pozornost.

V dubnu poskytla ministryně cestovního ruchu Morena Valdezová rozhovor salvadorskému channelingu 21. Tam vysvětlila, že cestovní ruch v zemi vzrostl o 30% díky přijetí bitcoinu.

"Salvador se stal dobrým místem k návštěvě, investicím a životu. Díky používání bitcoinu se cestovní ruch zvýšil o 30%. Turisté, kteří mají zájem o implementaci bitcoinu, zůstávají déle a utrácejí více. Před bitcoinem měli denní výdaje ve výši 113 až 150 dolarů, nyní je to až 200 dolarů denně.

Zpráva UNTWO

Zpráva, na kterou odkazuje Nayib Bukele, je žebříčkem UNWTO o nárůstu příjezdů turistů mezi lednem a květnem letošního roku. V Americe se objevila pouze tři místa: Svatá Lucie s 21%, Salvador s 6% a Mexiko s 3%.

Mezi další destinace, které se objevily v žebříčku UNWTO, patří Chorvatsko, Turecko, Súdán, Pákistán, Makedonie, Rumunsko a Srbsko.

UNWTO zdůrazňuje, že země jako Salvador, které zažívají nárůst cestovního ruchu, budou čelit výzvám. Patří mezi ně například nedostatek pracovníků v cestovním ruchu, vysoké přetížení letišť, zpoždění a zrušení letů. To vše může také ovlivnit počet turistů.

Nayib Bukele a Google

Prezident Salvadoru také poskytl aktualizované údaje společnosti Google o mobilitě. Byly aktualizovány 3. srpna a ukazují zemi s „vyšší než očekávanou“ turistickou aktivitou.

Na konci července salvadorský ministr financí Alejandro Zelaya odhalil, že závazek země k bitcoinu (BTC) funguje. Rozšířila služby finanční integrace do všech koutů země, z čehož mají prospěch místní lidé, ať už jsou bez bank nebo ne. To zase přilákalo více turistů.
Zatímco zavedení bitcoinu bylo pro některé obtížné, Nayib Bukele brání svou pozici.

"Pro některé je to něco nového a něco, čemu plně nerozumí. Je to však fenomén, který existuje a je propagován a bude pokračovat i v nadcházejících letech. Nové technologie ukázaly, jak se lidé bojí věcí, jako jsou webové stránky."

Nayib Bukele podstoupil riziko, že se bitcoin stane zákonným platidlem v Salvadoru a stala se první zemí na světě, která tak učinila. Toto rozhodnutí však vyvolalo mnoho debat o této malé zemi během roku 2021, stejně jako nyní v roce 2022. Byl to dobrý tah?

zdroje: decrypt.co, oKrypte.sk

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář