Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Nvidia vydává novou sadu nástrojů pro vývojáře metaverza

Nvidia Omniverse, platforma pro vytváření 3D grafiky, animací a simulací, spustí sérii nových nástrojů věnovaných tvůrcům a programátorům, kteří se zabývají tvorbou virtuální reality. Nová sada má za cíl učinit život v metaverzu ještě realističtějším.

Nvidia vydává novou sadu nástrojů pro vývojáře metaverza

Nvidia Omniverse, platforma pro vytváření 3D grafiky, animací a simulací, spustí sérii nových nástrojů věnovaných tvůrcům a programátorům, kteří se zabývají tvorbou virtuální reality. Nová sada má za cíl učinit život v metaverzu ještě realističtějším.

Zvyšte realismus v metaverzu

Nvidia se zavázala přispět k rozšíření metaverza. V úterý společnost představila nový soubor nástrojů pro vývojáře, jejichž práce se zaměřuje na budování digitální reality. Nový balíček obsahuje aktualizaci možností umělé inteligence, simulace a mnoha dalších kreativních zdrojů.

Vývojáři, kteří používají sadu Omniverse a aplikace jako Nucleus, Audio2Face a Machinima, budou mít přístup k novým aktualizacím. Nvidia uvedla, že základní funkcí těchto nástrojů bude pomáhat při vytváření „přesných digitálních dvojčat a realistických avatarů“.

Úroveň kvality interakcí v metaverzu je horkým tématem v tomto odvětví. Programátoři a uživatelé digitálního světa se snaží prosadit kvalitu zážitků nad jejich kvantitu. Například toto jaro probíhal Fashion Week ve virtuální realitě. Mezi komentáři k tomuto fenoménu převládaly hlasy o nekvalitním prezentovaném oblečení, zejména avatarů, se kterými lidé komunikovali.

To je důvod, proč prezentovaná souprava Nvidia obsahuje Omniverse Avatar Cloud Engine (ACE). Vývojáři očekávají, že ACE ovlivní kvalitu vytváření „virtuálních asistentů a digitálních lidí“.

„S Omniverse ACE mohou vývojáři vytvářet, konfigurovat a nasazovat své aplikace avatarů v téměř jakémkoli enginu, v jakémkoli veřejném nebo soukromém cloudu.“

Digitální identita je jedním z klíčových aktualizačních prvků v aplikaci Audio2Face. Jak se můžeme dozvědět z oficiálního vyjádření společnosti, uživatelé budou moci časem ovládat emoce digitálních avatarů. Totéž platí pro vliv na výrazy animovaných tváří.

Budoucnost virtuální reality

Práce na neustále se rozšiřujícím světě metaverza pokračuje v pokroku. Odborníci předpokládají, že tržní podíl na tomto trhu přesáhne v příštích čtyřech letech přibližně 50 miliard dolarů. Signalizuje to mimo jiné zvýšenou účast na projektu. Kromě toho se v digitální realitě objevují nové události, pracovní místa a dokonce i univerzitní kurzy.

Právě z tohoto důvodu se předpokládá, že stále více uživatelů se bude snažit znovu vytvořit své digitální protějšky v metaverzu. Proto je rozhodující vývoj technologie, která podporuje masové přijetí metaverza.

Nejnovější aktualizace od Nvidie obsahuje také doplněk s názvem Nvidia PhysX, což je „pokročilý motor v reálném čase pro simulaci realistické fyziky“. V důsledku toho budou programátoři schopni zahrnout realistické reakce na podněty vytvořené virtuální realitou, které se řídí fyzikálními zákony.

Tony Hawk v metaverzu

13. července Tony Hawk, jeden z nejznámějších skateboardistů na světě, oznámil svou spolupráci s virtuálním metasvětem The Sandbox založeným na blockchainu. Cílem je vytvořit „největší virtuální skatepark, jaký byl kdy vybudován“. Více jsme psali zde.

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář