Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

HODL VS. Trading

Investování do kryptoměn je nejpozoruhodnější formou výdělku v 21. století. Nové finanční příležitosti, které poskytují decentralizovaná aktiva, jsou skutečným zážitkem pro lidi, kteří se nebojí rizika a jsou ostřílenými obchodníky, ale také pro ty, kteří byli v minulosti odrazeni složitostí tradičních kapitálových a finančních trhů.

HODL VS. Trading

Investování do kryptoměn je nejpozoruhodnější formou výdělku v 21. století. Nové finanční příležitosti, které poskytují decentralizovaná aktiva, jsou skutečným zážitkem pro lidi, kteří se nebojí rizika a jsou ostřílenými obchodníky, ale také pro ty, kteří byli v minulosti odrazeni složitostí tradičních kapitálových a finančních trhů.

HODL vs. Trading

Hodleři – investoři jsou ti, kteří pasivně drží své kryptoměny ve svých peněženkách a čekají, až se jejich hodnota zvýší. Samotný termín „hodl“ je zábavnou variací slova „hold“, založenou na populární frázi „Hold On for Dear Life“.

Tato fráze velmi dobře odráží podstatu celé strategie. Hodleři mají zastřešující cíl udržet své mince ve svých peněženkách bez ohledu na krátkodobé cenové pohyby. V případě velkých projektů kryptoměn, jako jsou BTC a ETH, byla tato strategie v posledních letech schopna přinést obrovské výhody. Ačkoli je hodl často doporučován pro nové investory jako počáteční strategie, může být také nejistá:

  • Hodleři často nemají dobře definované výstupní strategie, takže kryptoměny zůstávají v jejich držení na neurčito, což může zmeškat nejlepší okamžiky k opuštění investice. Hluboké a rychlé korekce kryptoměn (které mohou dosáhnout až 80%) jsou také skutečnou zkouškou nervů investorů. Někdy to investor zkrátka psychicky nezvládne a začne prodávat kryptoměnu ve ztrátou.
  • Boom na trhu s kryptoměnami znamená, že si investoři vybírají kryptoměny, které si to nezaslouží. Kupovat drobné altcoiny kolem jejich ATH v naději, že jejich hodnota se v příštím cyklu výrazně zvýší, je poněkud naivní „strategie“, která v historii smetla mnohé investory.

Je tedy obchodování dobrou alternativou, jak se vyhnout rizikům hodlingu? Ne nutně. Většina lidí prostě nejsou příliš dobří obchodníci. Navýšení kapitálu v důsledku cenových změn je hra pro lidi, kteří se umějí hladce pohybovat v meandrech trhu s kryptoměnami. I po pečlivé přípravě však obchodníci často zapomínají na zodpovědné strategie, které berou v úvahu řízení rizik.

Mladí obchodníci by měli mít na paměti, aby neočekávali neomezené zisky z každého pohybu. Kromě toho se jim vyplatí pracovat v prostředí nástrojů a platforem, kterým dobře rozumějí. Je to proto, že pokročilé obchodní platformy mohou být pro nováčky příliš složité.

Co tedy dělat?

Žádná konkrétní strategie není dokonalým řešením. Abyste mohli úspěšně vydělávat jako hodler, musíte být schopni správně číst makrotrendy a realizovat zisky. Obchodníci musí řádně znát svá rizika.

Kromě výše uvedeného nabízí trh také další možnosti, jak vydělat na kryptoměnách, například prostřednictvím stakingu. Směnárny kryptoměn umožňují pasivní vydělávání na kryptoměnách, které držíme v peněžence.

Co si tedy vybrat? Obchodování? Hodl? Neexistuje jednoznačná odpověď. Každá ze strategií je užitečná pro rozvoj kapitálu. Nejdůležitější je podpořit každé řešení dalšími možnostmi a klíčem k úspěchu je diverzifikovat naši strategii.

Ale…

Dlouhodobé hodlování BTC nás připravuje na budoucnost.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář