Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

První AMA na discordu Charlie Gaming

Bylo nám ctí hostit na našem discordu událost AMA (ask me anything) s tvůrci hry Legends of Aria.

První AMA na discordu Charlie Gaming

Bylo nám ctí hostit na našem discordu událost AMA (ask me anything) s tvůrci hry Legends of Aria.

Legends of Aria (LoA) je plně vyvinutá hra, v níž hrají tisíce hráčů, kteří začínají na nízké úrovni a postupně získávají nové schopnosti, dovednosti a vybavení (MMORPG). Hra se právě přesouvá na blockchain. Legends of Aria bude dokonalým fantasy metaverzem, kde hráči mohou vlastnit pozemky, stavět si vlastní virtuální domy a vydávat se do obrovského světa, v němž mohou využívat různé dovednosti a vydělávat skutečné peníze.

A jaké otázky jsme si na vývojáře připravili?

AMA LoA

Proč se snažíte přesunout hru na blockchain?

V současné situaci je po tom velká poptávka. Pro hráče je výhoda, že pouze neplatí za hru, ale zároveň mohou vyhrané předměty směňovat a prodávat mezi sebou.

 

Ve hře je možnost mít také mazlíčky. Co se stane s mazlíčky, kteří zplodili potomka?

Nic se jim nestane. Hlavní funkcí je, aby potomek byl silnější než rodiče. Neplánujeme dát šanci, že by byl slabší než rodiče.

 

Bude možnost čerpat pasivní příjem z vlastněných pozemků?

Na svém pozemku budou mít hráči možnost otevřít shop, kam umístí NPC, které  za ně budou prodávat věci, které dali hráči do shopu k prodeji. Současně také přemýšlíme nad funkcí pronájmu pozemku.

 

Jaké NFT si bude možné koupit?

Chystáme vypuštění herní NFT kolekce, kde nabídneme 2D NFT s možností stáhnout i 3D model. NFT bude představovat herní postavu, které hráčům zajistí rychlejší zvyšování úrovně. Žádné přímé monetizační mechanismy na NFT postavy neplánujeme.

 

Jak je nastavená tokenomika hry?

Tokenomika se skládá z provázanosti dvou měn. Jedna je běžná herní měna – Gold. Druhá je kryptoměna, za kterou se dá Gold koupit. Token bude tedy sloužit primárně na výměnu za Gold, tím pádem je deflační měnou.

 

Jak funguje herní monetizace?

Kdokoliv si bude přát vybrat hodnotu svého Gold účtu, nabízíme možnost “ukovat” NFT z Gold měny. Dané NFT bude poté možné nabídnout na herním marketplace.

 

Jaký blockchain využívá LoA?

Solana Blockchain.

 

Jak dlouho je LoA ve vývoji?

Začali jsme s vývoje v roce 2013. V roce 2020 jsem vydali hru na platformě Steam. Od toho samého roku hru dále vyvijíme a k tomu se přidalo i přetvoření hry na NFT hru.

 

Můžeš nám říct více z jakého pohledu se hra hraje?

Určitě, začali jsme s izometrickým pohledem a nyní přetváříme hru tak, aby si hráči mohli kdykoliv vybrat mezi izometrickým pohledem  a pohledem z třetí osoby. V tom druhém případě si hráči dokonce budou moc nastavovat oddalování a přibližování.

 

Co nám řeknete k RPG prvku hry?

Hráči budou mít na výběr velkou škálu tříd postav i jejich dovedností. Jako i v jiných RPG, tak i tady budou třídy rozdělené od zkušeného mága po ambiciózního válečníka, dobrodružného lovce pokladů po zručného kováře. 

 

Jaká bude záruka, že cheataři nezačnou vytvářet Gold NFT bez zaplacení potřebného Gold? Mohlo by to při nejhorším způsobit kolaps Gold i tokenu?

Prvním krokem v procesu mintingu je odstranění předmětu z inventáře ve hře. Takže nikdy nedostanou Gold NFT, dokud to nebude odstraněno z jejich inventáře. Gold není nijak spojeno s ARIA. Prodejní cena Gold tedy neovlivní ani kryptoměnu.

 

Budete mít herní postavy jako NFT?

Ano, počátkem roku 2023 přidáme limitovanou kolekci nové rasy (Orcs), a pro tato aktiva budeme provádět velký prodej NFT.

 

Je kryptoměna deflační, protože jejím jediným účelem je výměna za zlato?

Token je deflační, protože ho (jako společnost) nechceme sbírat a stát se dlouhodobě největšími držiteli. Chceme, aby tokeny drželi hráči/komunita/DAO, ne společnost. Gold NFT a jakékoli jiné NFT si můžete koupit za ARIA nebo jiné nákupní měny, ale ARIA má podle Whitepaperu mnohem více využití.

 

Jako blockchain používáte solanu?

Začínáme na Solaně, ale postupem času budeme integrovat mnoho blockchainů, včetně Polygon a Harmony.

Pro více AMA událostí, herních večerů, či odpovědí na vaše otázky ohledně NFT her a blockchainu se připojte na náš Discord.

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář