Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

DOGE stoupá po spuštění Dogechainu

Dogecoin vznikl jako vtip, ale postupem času se stal jedním z nejznámějších projektů v oblasti kryptoměn. Se spuštěním Dogechain se nejoblíbenější meme coin může stát mnohem použitelnější.

DOGE stoupá po spuštění Dogechainu

Dogecoin vznikl jako vtip, ale postupem času se stal jedním z nejznámějších projektů v oblasti kryptoměn. Se spuštěním Dogechain se nejoblíbenější meme coin může stát mnohem použitelnější.

Co je Dogechain?

Během uplynulého týdne zaznamenal směnný kurz Dogecoinu jeden z nejlepších výsledků mezi TOP 100 kryptoměnami. Nárůst popularity je spojen se vzestupem Dogechain, vrstvy, která umožňuje vytváření protokolů DeFi, sbírek NFT, her a DApps. Dogechain však není skutečná síť vrstvy 2, protože není postavena na blockchainu Dogecoin. Jedná se o samostatnou síť založenou na Polygon Edge, což je vlastní software společnosti Polygon, nejoblíbenější vedlejší řetězec společnosti Ethereum.

Stojí za zmínku, že Dogechain není iniciativou od tvůrce Dogecoinu. Tým již několikrát jasně objasnil, že se nijak nepodílel na vytvoření Dogechainu. Podobný postoj zaujali původní zakladatelé mince, Jackson Palmer a Billy Markus. Vysvětlili, že projekt nesouvisí s průzkumníkem blockchainu Dogecoin, který nese stejný název.

Pokud držíte DOGE, můžete své mince převést na Dogechain Bridge a získat na oplátku Wrapped Dogecoin (wDOGE). Poté je budete moci používat na nové platformě k interakci s aplikacemi DeFi, stejně jako s potenciálními budoucími trhy NFT, DApps a hrami.

Dogechain umožňuje uživatelům komunikovat s decentralizovanými burzami (DEXs) a nakupovat nové coiny. Podle DEX Screener bylo v řetězci za posledních 24 hodin zobchodováno již 22 milionů dolarů! Tým Dogechain zveřejnil tweet, že uživatelé vytvořili více než 58 000 peněženek a provedli více než 480 000 transakcí od spuštění sítě před pěti dny.

Další vývoj Dogechainu

Dogechain učinil několik dlouhodobých slibů, zda však budou plány skutečně realizovány, se teprve uvidí. Spolu s prohlášeními, že špičkoví vývojáři Dogecoinu se do projektu nezapojují, uživatelé sociálních médií projevují pochopitelnou opatrnost vůči Dogechainu.

Na druhou stranu, někteří jsou nadšeni, že mohou Dogecoin využívat napříč aplikacemi a hrami. Uživatelé dychtivě spekulují o nových memech s infantilními jmény. Někteří přirovnávají celý projekt k BNB Chain, kde je velmi snadné vytvářet nové tokeny a schéma pump-and-dump je prakticky každodenní.

Roc Zacharias, spoluzakladatel Polygon DEX QuickSwap, který se popisuje jako spoluzakladatel Dogechain, varuje členy komunity a navrhuje, aby si udělali vlastní průzkum. „Dogechain je divoký západ,“ zdůrazňuje.

Zajímavé je, že konkurenční tokenový mem, Shiba Inu (SHIB), se chystá spustit vlastní síť vrstvy 2 nazvanou Shibarium.

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář