Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Google investoval více než 1,5 miliardy dolarů do blockchainu

Alphabet, vlastník společnosti Google, investoval do projektů z blockchainového trhu až 1,56 miliardy dolarů. Podle zprávy webu Blockdata se tak stalo mezi zářím 2021 a červnem 2022.

Google investoval 1,5 miliardy dolarů do blockchainu

Alphabet, vlastník společnosti Google, investoval do projektů z blockchainového trhu až 1,56 miliardy dolarů. Podle zprávy webu Blockdata se tak stalo mezi zářím 2021 a červnem 2022.

Alphabet na blockchainovém trhu

Alphabet, mateřská společnost Googlu, během  posledních let vstoupila na trh blockchainu. Zpočátku k tomuto odvětví zaujímala opatrný přístup, nakonec se však spojila se studiem Dapper Labs, které vyvíjí produkty v oblasti Webu 3.0.

„Se zaujetím sledujeme trh blockchainu. Je to velmi zajímavá a výkonná technologie s širokou škálou aplikací,“ řekl Sundar Pichai, výkonný ředitel společnosti Alphabet.

Jak se na tomto poli daří jiným gigantům? Ve stejném období (září 2021 – červen 2022) BlackRock investoval 1,17 miliardy dolarů do blockchainových projektů. Morgan Stanley do podobných projektů vložil 1,1 miliardy dolarů. Samsung vyčlenil 979 milionů dolarů na projekty tohoto druhu a Goldman Sachs 698 milionů dolarů.

Obecně lze říci, že společnosti vstupují na trh blockchainu, přestože stále není známo, bude-li tato technologie za pár let široce dostupná a zda bude její adopce pokračovat. Aktuální prognózy odborníků však naznačují, že rozvoj blockchainové sítě bude i v následujících letech dál probíhat. A protože se zmiňovaná adopce nadále vyvíjí, získají korporace (např. výše uvedený Alphabet) konkurenční výhodu díky krokům, které nyní činí.

Investice navzdory medvědímu trhu

Za zmínku stojí fakt, že výše zmíněné subjekty napumpovaly na trh velké množství peněz i navzdory dlouhotrvající korekci zhodnocení kryptoměn. To však přivedlo několik společností do konkurzu. Například platformy Celsius a Voyager Digital vyhlásily bankrot z důvodu nestabilních tržních podmínek.

Je nutné dodat, že společnosti související s blockchainem, např. kryptoměnová burza Coinbase, byly nuceny podstoupit určitou restrukturalizaci, aby překonaly krizi. Právě Coinbase  ohlásila například snížení počtu zaměstnanců. 

Zajímavostí je, že dle informací Finboldu jen do července 2022 kryptoměnové společnosti vybraly více než 29 miliard dolarů, tedy jen o 2 miliardy méně než v předchozím roce.

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář