Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Dva obchodní řetězce na Ukrajině akceptují kryptoměny

Adopce kryptoměn na Ukrajině stále stoupá. Nyní jsou bitcoiny a altcoiny akceptovány jako platební prostředky ve dvou největších ukrajinských maloobchodních sítích: Techno Їzhak a Stylus. To vše díky spolupráci s WhitePay.

Obchodní řetězce na Ukrajině akceptují kryptoměny

Adopce kryptoměn na Ukrajině stále stoupá. Nyní jsou bitcoiny a altcoiny akceptovány jako platební prostředky ve dvou největších ukrajinských maloobchodních sítích: Techno Їzhak a Stylus. To vše díky spolupráci s WhitePay.

Kryptoměny na Ukrajině

Zákazníci si nyní mohou nakoupit od kteréhokoli maloobchodníka v uvedené síti pomocí bitcoinů. Kryptoměny jsou akceptovány v online obchodech i na více než 100 fyzických místech. Podle internetových novin Obozrevatel budou platby v bitcoinech pro obě společnosti usnadněny prostřednictvím služeb WhitePay.

Při platbě online mohou zákazníci platit kryptoměnou prostřednictvím nákupního formuláře. V kamenném obchodě prodejce vytiskne speciální QR kód vygenerovaný systémem WhitePay, který usnadní platbu, a následně jej připne k účtu.

Vytištěné potvrzení obsahuje podrobnosti o typu transakce, použité síti, zaplacené provizi, směnném kurzu a délce trvání transakce.

WhitePay patří do ekosystému WhiteBIT, největší kryptoměnové burze v Evropě. Díky WhiteBIT Techno budou Їzhak a Stylus schopny akceptovat 130 různých kryptoměn. Podle uveřejněných informací se v budoucnu počet přijímaných digitálních měn ještě navýší.

Generální ředitel Whitepay Gleb Udovichenko uvedl, že partnerství s oběma sítěmi posiluje přijetí kryptoměn na Ukrajině.

„Dáváme kupujícím více možností, jak využít jejich aktiva v kryptoměnách,“ vysvětlil.

Adopce roste

Od ruské invaze se adopce kryptoměn na výrazně zvýšila. Místopředseda ukrajinské vlády dokonce zorganizoval speciální sbírku digitálních aktiv, která pomohla Kyjevu posílit jednotky bránící Ukrajinu před útočníky. Tímto způsobem Ukrajina vybrala kryptoměny v celkové hodnotě přes 100 milionů dolarů.

Podle zástupce ministra pro digitální transformaci země byly tyto dary „nezbytné“ na podporu ukrajinského válečného úsilí.

Za zmínku určitě stojí, že výše uvedená sbírka finančních prostředků v digitálních měnách zlepšila image celého kryptoměnového odvětví. Ukázalo se, že kryptoměny mohou skutečně pomoci a v některých případech jsou dokonce nezbytné.

V březnu prezident Zelenskyj podepsal zákon, který kryptoměny legalizuje, a jmenoval regulační orgány.

zdroje: decrypt.co, oKrypte.sk

Další novinky

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář