Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Hromadná žaloba proti Yuga Labs

Ve čtvrtek byla zveřejněna navrhovaná hromadná žaloba řízená advokátní kanceláří Scott+Scott, v níž se tvrdí, že společnost Yuga Labs využívala propagátory z řad celebrit k „nafouknutí ceny“ NFT BAYC a tokenu APE.

Hromadná žaloba proti Yuga Labs

Ve čtvrtek byla zveřejněna navrhovaná hromadná žaloba řízená advokátní kanceláří Scott+Scott, v níž se tvrdí, že společnost Yuga Labs využívala propagátory z řad celebrit k „nafouknutí ceny“ NFT BAYC a tokenu APE.

Ve čtvrtek byla zveřejněna navrhovaná hromadná žaloba řízená advokátní kanceláří Scott+Scott, v níž se tvrdí, že společnost Yuga Labs využívala propagátory z řad celebrit k „nafouknutí ceny“ NFT BAYC a tokenu APE. Dále se v žalobě uvádí, že společnost Yuga Labs propagovala „nic netušícím investorům“ vyhlídky na obrovskou návratnost investice: 

"Poté, co společnost Yuga Labs prodala propagovaná podvodná NFT za miliony dolarů, uvedla na trh minci ApeCoin, aby dále okrádala investory."

Jakmile vyšlo najevo, že růst tokenů je zcela závislý na propagaci, zůstaly drobným investorům tokeny, které ztratily více než 87 % z nadsazené ceny 28. dubna 2022.

Advokátní kancelář v současné době hledá zasažené investory, kteří utrpěly ztráty na NFT BAYC a Apecoin v období od dubna do června tohoto roku.

Během tohoto časového období se cena tokenu APE vyšplhala na své historické maximum 26,70 USD, a poté na konci června klesla o zhruba 82,5 % na 4,66 USD.

Uživatel BAYC SoapBoxCar na Twitteru v neděli naznačil, že je spousta lidí naštvaná, že nakoupili na vrcholu a tokeny se takto znehodnotily.

Uživatel briann6211 také upozornil na zajímavou věc. Yuga Labs „nikdy nevytvořila token. ApeCoin DAO vytvořil tento token, který pak firma přijala“.

Pokud se žaloba nakonec dostane k soudu, zdá se, že společnost Scott+Scott bude muset prokázat, že společnost Yuga Labs a její propagátoři z řad celebrit nezveřejnili své placené reklamy, jak jim ukládá zákon. Povaha NFT Apecoin a BAYC může být také ošemetná. Advokátní kancelář bude muset dále prokázat, že tokeny byly propagovány jako investiční smlouvy v kategorii neregistrovaných cenných papírů.

Vzhledem k tomu, že advokátní kancelář rovněž tvrdí, že došlo k umělému navyšování ceny (pump and dumps), musela by prokázat, že se společnost Yuga Labs takových praktik dopustila, a to může být vzhledem k síle projektů společnosti Yuga Labs obtížné.

Pump and dumps obvykle znamená umělé navyšování cen prostřednictvím nepravdivých a zavádějících pozitivních prohlášení s cílem prodat draho a nakoupit za nižší cenu.

Cointelegraph oslovil společnost Yuga Labs s žádostí o vyjádření k navrhované žalobě, ale společnost se zatím k žalobě nevyjádřila.

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář