Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Zakladatel Telegramu navrhuje dražit žádaná uživatelská jména

„Představte si, jak by Telegram se svými 700 miliony uživateli mohl být úspěšný, kdyby se žádaná uživatelská jména, skupiny a odkazy na jednotlivé kanály daly do dražby,“ řekl zakladatel Telegramu.

Vedení Telegramu navrhuje dražit uživatelská jména

„Představte si, jak by Telegram se svými 700 miliony uživateli mohl být úspěšný, kdyby se žádaná uživatelská jména, skupiny a odkazy na jednotlivé kanály daly do dražby,“ řekl zakladatel Telegramu.

Pavel Durov, který je zakladatelem společnosti Telegram, která poskytuje šifrované zprávy, vyslovil myšlenku na vytvoření tržiště, které by mohlo využívat „chytré smlouvy podobné NFT“ k aukčnímu prodeji velmi žádaných uživatelských jmen.

 

Durov to navrhl po „úspěšné“ aukci doménových jmen přes The Open Network (TON), což je tzv. layer-1 blockchain, který původně navrhl tým Telegramu. Tento projekt spustil v polovině července službu TON DNS, která umožňuje uživatelům přiřazovat kryptopeněženkám, chytrým smlouvám a webovým stránkám čitelná jména.

 

Ve své osobní skupině na Telegramu s názvem Durov’s Channel v úterý napsal, že byl „…opravdu zaujat úspěchem aukce, kterou společnost TON nedávno uspořádala pro své domény/peněženky.“

 

Podle Durova by Telegram mohl využít podobnou technologii a spustit tak nové tržiště, které by sloužilo k nákupu a prodeji „chytlavých webových t.me adres jako například @storm nebo @royal a veškerých čtyřpísmenných uživatelských jmen“.

„Vytvořila by se tak nová platforma, kde by držitelé uživatelských jmen měli možnost převodu těchto jmen zájemcům v rámci chráněných transakcí, přičemž vlastnictví by bylo zajištěno prostřednictvím blockchainu a inteligentních smluv podobných NFT.“

„Později by se mohly do obchodu zapojit i další prvky Telegramu, jako jsou kanály, samolepky nebo emoji,“ dodal.

První aukce TON DNS proběhly 30. července a stejně jako domény „.eth“ v rámci služeb Ethereum Name Service (ENS) lze i s variantou „.ton“ přistupovat k decentralizovaným aplikacím jednoduchým způsobem, aniž by uživatelé museli zadávat dlouhý řetězec písmen a čísel z adresy peněženky.

Síť TON využívá programovací jazyk FunC určený k programování v rámci Virtual Machine TON a ke spouštění specifických chytrých kontraktů v blockchainu. Pokud by Telegram spustil NFT, byly by s největší pravděpodobností založeny na tomto standardu.

Vzhledem k tomu, že Durov a jeho tým v roce 2018 vyvinuli kromě aplikace pro zasílání zpráv také TON, známou dříve jako Telegram Open Network, bude podobná integrace pro Telegram pravděpodobně poměrně jednoduchá.

„Naši zaměstnanci umí pro TON sepsat neprůstřelné a chytré smlouvy (právě náš tým vymyslel jeho jazyk), takže jsme nakloněni tomu, abychom TON vyzkoušeli jako výchozí blockchain pro naše budoucí tržiště,“ napsal.

TON byl původně vyvinut jako platforma pro provádění elektronických plateb na platformě Telegram. Nicméně brzy se dostala do problémů s Komisí Spojených států amerických (SEC) v souvislosti s neregistrovaným předprodejem tokenů Gram v hodnotě 1,7 miliardy dolarů.

Po prohraném soudním sporu s Komisí cenných papírů a burzou v polovině roku 2020 Durov od projektu odstoupil a soustředil se na Telegram. Následně projekt oživili vývojáři open source pod hlavičkou The Open Network.

Síť TON využívá mechanizmus proof-of-stake (PoS) a podporuje různé funkce, jako například staking, NFT a decentralizované aplikace.

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář