Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Platformy Webu 3.0 spouštějí Open Metaverse Alliance

Prostor se zaměří na navrhování standardů a usnadnění spolupráce mezi různými zúčastněnými stranami Webu 3.0 a dalšími odvětvími.

Platformy Webu 3.0 spouštějí Open Metaverse Alliance

Prostor se zaměří na navrhování standardů a usnadnění spolupráce mezi různými zúčastněnými stranami Webu 3.0 a dalšími odvětvími.

Metaverza založená na blockchainu a platformy Webu 3.0 se rozhodly vytvořit Open Metaverse Alliance pro Web 3.0 (OMA3), aby překonaly problémy s interoperabilitou v tomto odvětví. Čtyřmi základními principy Aliance jsou prý transparentnost, inkluzivita, decentralizace a demokratizace.

Společnou organizaci založily společnosti Alien Worlds, Animoca Brands, Dapper Labs, Decentraland, MetaMetaverse, Space, Superworld, The Sandbox (SAND), Upland, Voxels a Wivity. Jak se uvádí v oficiálním oznámení, prostředky k překonání problémů s interoperabilitou by se zaměřily na navrhování standardů a usnadnění spolupráce mezi různými zúčastněnými stranami Webu 3.0 a dalšími odvětvími.

OMA3 bude založena jako decentralizovaná autonomní organizace (DAO), aby byl zajištěn systém řízení, který je „transparentní a zaměřený na uživatele“. Své úsilí zaměří na konkrétní témata související s metaverzem, jako jsou standardy pro nezaměnitelné tokeny (NFT), protokoly, přenosné identity, portály mezi virtuálními světy, mapování a indexování.

Členové Aliance se hodlají připojit k nedávno oznámenému Fóru pro standardy metaverza – konstelaci společností Webu 3.0, které koordinují požadavky a podporu stávajících standardů a vyvíjí standardy relevantní pro metaverza.

autor: Lucka Mokrá

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

DApps. Jak fungují decentralizované aplikace?

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář