Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Platformy Webu 3.0 spouštějí Open Metaverse Alliance

Prostor se zaměří na navrhování standardů a usnadnění spolupráce mezi různými zúčastněnými stranami Webu 3.0 a dalšími odvětvími.

Platformy Webu 3.0 spouštějí Open Metaverse Alliance

Prostor se zaměří na navrhování standardů a usnadnění spolupráce mezi různými zúčastněnými stranami Webu 3.0 a dalšími odvětvími.

Metaverza založená na blockchainu a platformy Webu 3.0 se rozhodly vytvořit Open Metaverse Alliance pro Web 3.0 (OMA3), aby překonaly problémy s interoperabilitou v tomto odvětví. Čtyřmi základními principy Aliance jsou prý transparentnost, inkluzivita, decentralizace a demokratizace.

Společnou organizaci založily společnosti Alien Worlds, Animoca Brands, Dapper Labs, Decentraland, MetaMetaverse, Space, Superworld, The Sandbox (SAND), Upland, Voxels a Wivity. Jak se uvádí v oficiálním oznámení, prostředky k překonání problémů s interoperabilitou by se zaměřily na navrhování standardů a usnadnění spolupráce mezi různými zúčastněnými stranami Webu 3.0 a dalšími odvětvími.

OMA3 bude založena jako decentralizovaná autonomní organizace (DAO), aby byl zajištěn systém řízení, který je „transparentní a zaměřený na uživatele“. Své úsilí zaměří na konkrétní témata související s metaverzem, jako jsou standardy pro nezaměnitelné tokeny (NFT), protokoly, přenosné identity, portály mezi virtuálními světy, mapování a indexování.

Členové Aliance se hodlají připojit k nedávno oznámenému Fóru pro standardy metaverza – konstelaci společností Webu 3.0, které koordinují požadavky a podporu stávajících standardů a vyvíjí standardy relevantní pro metaverza.

autor: Lucka Mokrá

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář