Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Co si myslí nová britská premiérka o kryptoměnách?

Liz Truss v minulosti mluvila o oblasti kryptoměn. Jednou například řekla, že „kryptoměny bychom měli vítat způsobem, který neomezuje jejich potenciál“. Nyní porazila bývalého kancléře ministerstva financí Rishi Sunaka, který měl plán učinit z Británie zemi přátelskou ke kryptoměnám.

Liz Truss o kryptoměnách

Liz Truss v minulosti mluvila o oblasti kryptoměn. Jednou například řekla, že „kryptoměny bychom měli vítat způsobem, který neomezuje jejich potenciál“. Nyní porazila bývalého kancléře ministerstva financí Rishi Sunaka, který měl plán učinit z Británie zemi přátelskou ke kryptoměnám.

Liz Truss je novou premiérkou Velké Británie

Liz Truss vyhrála souboj o pozici nového britského premiéra, když porazila bývalého kancléře ministerstva financí Rishi Sunaka. Ministryně zahraničních věcí dosud vedla v Konzervativní straně, ale nakonec nahradí Borise Johnsona v čele vlády. Truss (47) přislíbila, že bude jednat rychle, aby porazili inflaci, která v současnosti pohlcuje hodnotu libry.

„Udělám odvážné kroky, abych nás všechny provedla těmito těžkými časy, rozvinula naši ekonomiku a odemkla potenciál Británie“ - napsala v pondělí na Twitteru.

O kryptoměnách toho zatím moc neřekla, kromě tweetu, který napsala v lednu 2018.

„Kryptoměny bychom měli vítat způsobem, který neomezuje jejich potenciál. Uvolněte svobodné oblasti podnikání odstraněním zákonů, které omezují blahobyt“ – řekla.

Plán pro kryptoměny

Na rozdíl od toho Sunak otevřeně prohlásil, že jeho cílem je učinit ze Spojeného království centrum kryptoměn a blockchainu.

„Mou ambicí je učinit ze Spojeného království globální technologické centrum kryptoměn a opatření, která jsme dnes představili, pomohou zajistit, aby společnosti mohly investovat, inovovat a růst.“ -řekl před pár měsíci.

V květnu však vláda Spojeného království představila svůj plán na podporu přijetí kryptoměn. Vše v rámci projevu prince Charlese. Vláda Spojeného království také znovu potvrdila svůj závazek regulovat stablecoiny. V červenci představitelé Spojeného království a USA diskutovali na téma regulace kryptoměn. Ve stejném měsíci Britská právní komise, statutární nezávislý orgán, zveřejnila návrhy na reformu zákonů o digitálním obsahu.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář