Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Vývojáři našli chyby v plánované inovaci Etherea

Vývojář Etherea, Péter Szilágyi, oznámil, že se v nejnovější verzi objevila chyba, která vedla ke ztrátě dat.

Vývojáři našli chyby v plánované inovaci Etherea

Vývojář Etherea, Péter Szilágyi, oznámil, že se v nejnovější verzi objevila chyba, která vedla ke ztrátě dat.

Přestože nadcházející Ethereum Merge je jednou z nejdiskutovanějších událostí v kryptosvětě, není tak hladké a bezchybné, jak jsme všichni doufali. Naštěstí vývojáři Etherea reagují rychle a vzniklé problémy hned řeší.

Vývojář softwaru Ethereum, Péter Szilágyi, na Twitteru oznámil, že byla nalezena chyba v regresi, která vedla k narušení kódu. Uvedl, že problém mohl nastat jako důsledek některého z požadavků na úpravu (pull request).

Později ve svém oznámení zmínil, že problém může způsobit poškození nebo ztrátu dat těm, kteří toto vydání používají. Dodal také, že ke ztrátě dat dochází pouze během vypínání. A to je také hlavní důvod, proč se jim chybu nepodařilo zachytit už během testování.

Přestože se při vydání objevily problémy, vývojáři dokázali chybu opravit hned následující den opravou hotfix. Jejich tým rozeslal uživatelům tweet s postupem, jak chybu opravit.

Na Twitteru napsali:

Po vydání opravy vývojář Szilágyi doporučil komunitě, aby počkala, až vývojáři zajistí správnou verzi. Následně se na Twitteru znovu omluvil, že problém nedokázal zachytit během testovací fáze, a znovu ujistil své příznivce, že vytvoří efektivnější testovací procesy, a že při budoucích testech bude pozornější. A poděkoval všem, kteří se podíleli na odhalení chyby.

Mezitím ekonom, Lex Sokolin, poskytl rozhovor serveru Cointelegraph, ve kterém vysvětlil možné ekonomické dopady nadcházejícího sloučení Etherea. Podle Sokolina sloučení pomůže snížit rizika stakingu etherea (ETH) a také potenciálně sjednotí úrokové sazby v rámci prostoru Web 3.0.

Pomineme-li ekonomické dopady, jsou těžaři tlačeni k rozhodnutí. Bude pro ně řešením proof-of-work (PoW) hard fork Etherea, nebo přechod na staking?

zdroj: cointelegraph.com, 

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář