Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Vývojáři našli chyby v plánované inovaci Etherea

Vývojář Etherea, Péter Szilágyi, oznámil, že se v nejnovější verzi objevila chyba, která vedla ke ztrátě dat.

Vývojáři našli chyby v plánované inovaci Etherea

Vývojář Etherea, Péter Szilágyi, oznámil, že se v nejnovější verzi objevila chyba, která vedla ke ztrátě dat.

Přestože nadcházející Ethereum Merge je jednou z nejdiskutovanějších událostí v kryptosvětě, není tak hladké a bezchybné, jak jsme všichni doufali. Naštěstí vývojáři Etherea reagují rychle a vzniklé problémy hned řeší.

Vývojář softwaru Ethereum, Péter Szilágyi, na Twitteru oznámil, že byla nalezena chyba v regresi, která vedla k narušení kódu. Uvedl, že problém mohl nastat jako důsledek některého z požadavků na úpravu (pull request).

Později ve svém oznámení zmínil, že problém může způsobit poškození nebo ztrátu dat těm, kteří toto vydání používají. Dodal také, že ke ztrátě dat dochází pouze během vypínání. A to je také hlavní důvod, proč se jim chybu nepodařilo zachytit už během testování.

Přestože se při vydání objevily problémy, vývojáři dokázali chybu opravit hned následující den opravou hotfix. Jejich tým rozeslal uživatelům tweet s postupem, jak chybu opravit.

Na Twitteru napsali:

Po vydání opravy vývojář Szilágyi doporučil komunitě, aby počkala, až vývojáři zajistí správnou verzi. Následně se na Twitteru znovu omluvil, že problém nedokázal zachytit během testovací fáze, a znovu ujistil své příznivce, že vytvoří efektivnější testovací procesy, a že při budoucích testech bude pozornější. A poděkoval všem, kteří se podíleli na odhalení chyby.

Mezitím ekonom, Lex Sokolin, poskytl rozhovor serveru Cointelegraph, ve kterém vysvětlil možné ekonomické dopady nadcházejícího sloučení Etherea. Podle Sokolina sloučení pomůže snížit rizika stakingu etherea (ETH) a také potenciálně sjednotí úrokové sazby v rámci prostoru Web 3.0.

Pomineme-li ekonomické dopady, jsou těžaři tlačeni k rozhodnutí. Bude pro ně řešením proof-of-work (PoW) hard fork Etherea, nebo přechod na staking?

zdroj: cointelegraph.com, 

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář