Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

V červenci vlastnilo kryptoměny více než milion Brazilců

Brazilský daňový úřad zveřejnil několik zajímavých údajů. Podle nich v červenci více než milion Brazilců prohlásilo, že vlastní kryptoměny. V tomto období se zvýšil i počet žen, které vlastní digitální aktiva.

V červenci vlastnilo kryptoměny více než milion Brazilců

Brazilský daňový úřad zveřejnil několik zajímavých údajů. Podle nich v červenci více než milion Brazilců prohlásilo, že vlastní kryptoměny. V tomto období se zvýšil i počet žen, které vlastní digitální aktiva.

Daňový úřad uvádí, že více než milion Brazilců investuje do kryptoměn

Brazilský daňový úřad uvedl, že více než milion občanů předložilo v červenci svá majetková přiznání související s kryptoměnami. Přesně 1 336 715 Brazilců deklarovalo, že v té době vlastnila digitální aktiva. Jedná se o největší číslo od roku 2019. Zákon v Brazílii již tři roky vyžaduje, aby všichni držitelé kryptoměn poskytovali daňovému úřadu informace o svých investicích na blockchain trhu.

Trend je jednoznačně stoupající. Pro srovnání, v květnu 2022 jen 365 000 občanů uvedlo, že vlastní kryptoměny. Statistiky také ukazují, že i ženy stále aktivněji využívají možnosti, které nabízejí kryptoměny. Podle prezentovaných údajů se počet transakcí v kryptoměnách uskutečněných ženami zvýšil v červenci o 4 %, přičemž tato skupina představuje téměř 20 % transakcí uskutečněných tento měsíc.

Údaje brazilského daňového úřadu také ukazují, které kryptoměny byly nejoblíbenější. Většina transakcí s kryptoměnami se v červenci uskutečnila pomocí bitcoinu (až 3 miliony operací).

Oblíbenost kryptoměn v zemi od loňského roku roste. Centrální banka oznámila, že od začátku roku 2021 do října téhož roku občané koupili digitální aktiva za více než 4 miliardy dolarů.

Bývalý šéf centrální banky přichází do Binance

Toto nejsou všechny zprávy z Brazílie. Bývalý generální ředitel tamní centrální banky, Henrique Meirelles, se právě stal členem poradní rady Binance. Meirelles je důležitou postavou brazilské politické scény. Je to ekonom a bývalý prezident centrální banky a exministr hospodářství země. Před pár lety kandidoval také v prezidentských volbách.

Adopce bitcoinu v Brazílii roste zejména kvůli ekonomickým problémům země. To ukazuje, jak se kryptoměny chovají v době hospodářského poklesu.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář