Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

V červenci vlastnilo kryptoměny více než milion Brazilců

Brazilský daňový úřad zveřejnil několik zajímavých údajů. Podle nich v červenci více než milion Brazilců prohlásilo, že vlastní kryptoměny. V tomto období se zvýšil i počet žen, které vlastní digitální aktiva.

V červenci vlastnilo kryptoměny více než milion Brazilců

Brazilský daňový úřad zveřejnil několik zajímavých údajů. Podle nich v červenci více než milion Brazilců prohlásilo, že vlastní kryptoměny. V tomto období se zvýšil i počet žen, které vlastní digitální aktiva.

Daňový úřad uvádí, že více než milion Brazilců investuje do kryptoměn

Brazilský daňový úřad uvedl, že více než milion občanů předložilo v červenci svá majetková přiznání související s kryptoměnami. Přesně 1 336 715 Brazilců deklarovalo, že v té době vlastnila digitální aktiva. Jedná se o největší číslo od roku 2019. Zákon v Brazílii již tři roky vyžaduje, aby všichni držitelé kryptoměn poskytovali daňovému úřadu informace o svých investicích na blockchain trhu.

Trend je jednoznačně stoupající. Pro srovnání, v květnu 2022 jen 365 000 občanů uvedlo, že vlastní kryptoměny. Statistiky také ukazují, že i ženy stále aktivněji využívají možnosti, které nabízejí kryptoměny. Podle prezentovaných údajů se počet transakcí v kryptoměnách uskutečněných ženami zvýšil v červenci o 4 %, přičemž tato skupina představuje téměř 20 % transakcí uskutečněných tento měsíc.

Údaje brazilského daňového úřadu také ukazují, které kryptoměny byly nejoblíbenější. Většina transakcí s kryptoměnami se v červenci uskutečnila pomocí bitcoinu (až 3 miliony operací).

Oblíbenost kryptoměn v zemi od loňského roku roste. Centrální banka oznámila, že od začátku roku 2021 do října téhož roku občané koupili digitální aktiva za více než 4 miliardy dolarů.

Bývalý šéf centrální banky přichází do Binance

Toto nejsou všechny zprávy z Brazílie. Bývalý generální ředitel tamní centrální banky, Henrique Meirelles, se právě stal členem poradní rady Binance. Meirelles je důležitou postavou brazilské politické scény. Je to ekonom a bývalý prezident centrální banky a exministr hospodářství země. Před pár lety kandidoval také v prezidentských volbách.

Adopce bitcoinu v Brazílii roste zejména kvůli ekonomickým problémům země. To ukazuje, jak se kryptoměny chovají v době hospodářského poklesu.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

DApps. Jak fungují decentralizované aplikace?

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář