Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Japonsko uděluje NFT místním úřadům

Japonsko opět překvapuje inovativním přístupem k trhu tokenů a kryptoměn, ale také k řízení státu. NFT ocenění zde získalo sedm starostů. Z jakého důvodu?

Japonsko uděluje NFT místním úřadům

Japonsko opět překvapuje inovativním přístupem k trhu tokenů a kryptoměn, ale také k řízení státu. NFT ocenění zde získalo sedm starostů. Z jakého důvodu?

NFT pro místní orgány

Japonská vláda se stala jednou z prvních na světě, která vydala vlastní NFT. Důvod? Je to forma odměny pro úřady, které se v poslední době zaměřily na využívání digitálních technologií při řešení místních problémů.

Symbolické ceny předal sekretariát kabinetu, vládní agentura vedená hlavním tajemníkem kabinetu, Hirokazu Matsunem, během slavnostního ceremoniálu „Summer Digi Denkoshien 2022“. Akce se mimo jiné zúčastnil i předseda vlády země Fumio Kishida.

Až sedm starostů bylo oceněno za angažovanost v oblasti digitální ekonomiky. Do této skupiny patřili mimo jiné Starosta města Sakata v prefektuře Yamagata, jehož administrativa využívala elektrická vozidla v místní logistice. Další v pořadí je Maebashi v prefektuře Gunma. V tomto případě šlo o platformu, která využívá kamery v mobilních zařízeních ke sledování změn stavu vozovky. Proces probíhá v reálném čase.

NFT na bázi etherea se vydávaly přes základnu Hazama. Platforma je již na blockchainovém trhu známá, protože dříve sloužila k distribuci NFT během akce organizované Úřadem pro mládež Liberálně-demokratické strany. Je třeba dodat, že aktiva jsou neobchodovatelná, a proto je nelze prodat na sekundárním trhu. Takže v praxi jde o digitální diplomy, nikoli aktiva, se kterými se dá obchodovat.

Japonsko – země inovací a experimentů

Japonsko je dokonce synonymem země, která je otevřena novým technologiím a inovacím. Kromě toho se považuje za jakési testovací pole v oblasti ekonomiky. Právě tam se „testují“ různé nové ekonomické modely, jako například otázka peněz.

Je to také země, která poměrně brzy regulovala trh s kryptoměnami. To umožňuje investorům zaručit bezpečnost.

Zájem o využívání NFT v minulosti opakovaně projevil i předseda vlády země. Je možné, že ceny NFT pro představitele místní samosprávy se v Japonsku stanou novou tradicí.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář