Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Circularise využije blockchain pro udržitelný rozvoj

Circularise, platforma věnovaná bezpečné výměně údajů v průmyslových dodavatelských řetězcích, oznámila společný pilotní projekt s deseti korporacemi. Cílem je využít schopnost distribuované účetní knihy k dokončení certifikace, díky čemuž je audit prohlášení o udržitelnosti jednodušší a spolehlivější.

Circularise využije blockchain pro udržitelný rozvoj

Circularise, platforma věnovaná bezpečné výměně údajů v průmyslových dodavatelských řetězcích, oznámila společný pilotní projekt s deseti korporacemi. Cílem je využít schopnost distribuované účetní knihy k dokončení certifikace, díky čemuž je audit prohlášení o udržitelnosti jednodušší a spolehlivější.

Velké koncerny začínají využívat možnosti blockchainu

Mezi společnosti zapojené do projektu patří Shell, Philips, ResourceCo, SGS, ARA-Avantium Renewable Chemicals, PwC, DLA Piper, BOSKALIS a Radboud University. Součástí závazku jsou dva pilotní projekty. První se týká využití blockchainu k získávání kokosových olejů z udržitelných zdrojů na trh, druhý – certifikačního systému biopaliv.

V rámci prvního pilotního projektu bude ResourceCo dodávat kokosový olej z udržitelných zdrojů výrobcům potravin v Austrálii. Budou podléhat certifikačnímu procesu ISCC a budou zaregistrovány v blockchainu. Díky tomu budou moci zákazníci sledovat dodavatelský řetězec kokosového oleje a získat přístup k informacím o jeho původu.

V rámci druhého pilotního projektu bude Circulaise využívat blockchain ke sdílení informací o biopalivech. ARA-Avantium Renewable Chemicals doručí produkty biopaliv příjemcům v Nizozemsku, a poté je zaregistruje v blockchainu. Jako v prvním příkladu, kupující budou moci sledovat dodavatelský řetězec biopaliv, jakož i získat přístup k informacím o zemi původu a certifikaci udržitelnosti.

Blockchain pro udržitelnou budoucnost

Projekt podpořil nizozemský veřejný fond NLingenieursfonds i nezisková organizace OXFAM Novib. Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Circularise, Pim Sheddekamp, ​​uvedl v prohlášení:

„Věříme, že blockchain může pomoci vytvořit transparentní a spravedlivé dodavatelské řetězce produktů, které jsou environmentálně a sociálně udržitelné. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s ISCC a takovými inovativními společnostmi, abychom ukázali, jak může blockchain přispět ke zlepšení kvality prohlášení o udržitelnosti.“

Johan van der Meer, generální ředitel ISCC, dodal:

„Jsme rádi, že můžeme podpořit takový inovativní projekt, který může pomoci zlepšit kvalitu prohlášení o udržitelnosti produktů na celém světě. To je důležité zejména pro potravinářské výrobky a biopaliva, která mohou mít významný vliv na životní prostředí.“

Používání blockchainu ke zlepšení kvality tvrzení o udržitelnosti je stále běžnější. Minulý měsíc oznámil start-up blockchain CarbonX partnerství se společností Microsoft. Společně chtějí vytvořit nový certifikační systém pro environmentálně udržitelné produkty. V červenci letošního roku IBM a Walmart testovaly blockchain pro sledování dodavatelského řetězce vajec na americkém trhu. Ve stejném měsíci provedly nizozemská banka ING a australská banka ANZ blockchain test na sledování dodavatelského řetězce mléka na australském trhu.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář