Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Megadeth vydává kolekci NFT

Megadeth, průkopníci thrash metalu, pokračují ve svém dobrodružství s Web 3.0. Připravili „Rattleheads“, kolekci digitálního umění, jejímž hlavním tématem je maskot skupiny, Vic Rattlehead.

Megadeth vydává kolekci NFT

Megadeth, průkopníci thrash metalu, pokračují ve svém dobrodružství s Web 3.0. Připravili „Rattleheads“, kolekci digitálního umění, jejímž hlavním tématem je maskot skupiny, Vic Rattlehead.

Megadeth a NFT

Kolekce, kterou produkuje Five To One Collective ve spolupráci s Upper Echelon Studios, je inspirována dlouholetým fanklubem kapely Cyber Army a maskotem Viciem Rattleheadem, strašidelnou postavou, která se objevuje na většině obalů alb kapely. Projekt má být rozšířen o další nástroje, které budou odhaleny v blízké budoucnosti.

Lídr Megadeth, Dave Mustaine, ve svém prohlášení zdůraznil, že jeho skupina byla vždy průkopníkem – a to nejen z hlediska umění.

„Naše první album nastavil standard pro thrash metal. Byli jsme prvním týmem, který měl webovou stránku. Kybernetický armádní klub byl založen v roce 1994. Naše album „Dystopia“ z roku 2016 obsahovalo popisy virtuální reality. A teď, s pokrokem technologie Web 3.0 a její schopnosti spojit nás přímo s našimi fanoušky, je tento moment pro Megadeth jako stvořený. Toto je konečné pouto s naší komunitou,“ -napsal.

Týmová legenda

Megadeth založil Mustaine na začátku 80. let, dříve byl kytaristou skupiny Metallica. První alba jeho kapely jsou umístěna vedle „Master of Puppets“ od Metallicy či „Reign in Blood“ a tvoří kánon žánru, kterým je thrash metal (hudební se jedná o syntézu heavy metalu a punk rocku).

Podle Billboard se z posledního alba Megadeth, The Sick, The Dying… And The Dead!, prodalo ve Spojených státech za první týden po premiéře 48 000 kopií. Dostal se na 3. místo v žebříčku Billboard 200. Toto je osmé album kapely, které se dostalo do první desítky tohoto seznamu.

Předchozí alba skupiny, která se dostala do žebříčku Billboard 200, byla „Countdown to Extinction“ (č. 2, 1992), „Youthanasia“ (č. 4, 1994), „Cryptic Writings“ (č. 10, 1997), „United Abominations“ (č. 8, 2007), „Endgame“ (č. 9, 2009), „Super Collider“ (č. 6, 2013) a „Dystopie“ (č. 3, 2016).

Stojí za připomenutí, že první přístup kapely na trh NFT se uskutečnil v roce 2021. Poté se na trhu objevil projekt NFT „Vic Rattlehead: Genesis“, který obsahoval logo kapely a jejího ikonického maskota rotujícího v opačných směrech během šesti sekund.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář