Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Ford dělá krok směrem k Webu 3.0 s aplikací nejnovějších ochranných známek

Ford, americká automobilka, se chystá vstoupit do světa metaverza a Webu 3.0, po podaní 19 žádostí o to, aby do svých automobilů přinesla virtuální zážitky a NFT.

Ford a Web 3.0

Ford, americká automobilka, se chystá vstoupit do světa metaverza a Webu 3.0, po podaní 19 žádostí o to, aby do svých automobilů přinesla virtuální zážitky a NFT.

Žádosti o ochrannou známku podané 2. a 6. září u Úřadu pro patenty a obchod Spojených států amerických (USPTO) jsou navrženy tak, aby chránily digitální typ vozidla a propagovaly online peněženky prostřednictvím online maloobchodního modelu, který má nezaměnitelné tokeny (NFT) a digitální sběratelské předměty.

NFT ochranné známky společnosti pokrývají oblíbené značky automobilů Ford

Jako například Mustang, Lincoln a Bronco. Společnost bude nabízet také zábavné služby, jako je online poskytování virtuálních aut, SUV, nákladních a dodávkových vozidel, dílů a příslušenství pozemních vozidel a oblečení pro použití ve virtuálních prostředích určených pro zábavné účely.

Snaží se také realizovat online výstavy prostřednictvím virtuální reality a rozšířené reality.

Mike Kondoudis, právník pro ochranné známky, napsal na Twitteru:

„FORD dělá velký krok směrem k metaverzu! Společnost podala 19 žádostí o ochrannou známku pro všechny své hlavní značky a tvrdila, že má v internetovém obchodě NFT plány pro: virtuální auta, nákladní auta, dodávky a oblečení.“

NFT jsou trendy v automobilovém průmyslu

Jedna ze zpráv odhalila, že Ford plánuje vytvořit vlastní NFT platformu k propagaci digitálních uměleckých děl jiných lidí sdílením svého portfolia online.

Ford není jedinou automobilkou v trendu metaverza a NFT. Začátkem tohoto měsíce se jihokorejský výrobce Renault Korea Motor spojil se společností Sandbox, s cílem nabídnout automobilový zážitek, který prošel masivní digitální transformací poháněnou klíčovými trendy blockchainu, jako je konektivita a řešení založená na Web 3.0.

Výrobci automobilů investují do NFT

V červnu britská automobilka McLaren ve spolupráci s InfiniteWorld, platformou infrastruktury metaverza, spustila odnož Formule 1, kterou vytváří závodní kolektiv NFT a poskytuje zákazníkům hlubší digitální zážitek z pravého NFT a digitálního umění reprezentujícího luxusní superauta a hyperauta McLaren.

Hodnota globální trh metaverza se v roce 2021 odhaduje na 38,85 miliardy dolarů a podle výzkumné zprávy Grand View se očekává další růst na 240 miliard dolarů do roku 2030. V roce 2022 technologickými giganty a maloobchodníky podáno nejméně 5 800 žádostí proti USPTO, což představuje velký pokles oproti předchozímu roku, kdy počet žádostí o NFT dosáhl 2 087.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář