Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Rusko se snaží vyhnout finančním sankcím

Rusko se snaží vyhnout finančním sankcím a vytváří zprostředkovatelský finanční trh bez kryptoměn.

Rusko se snaží vyhnout finančním sankcím

Rusko se snaží vyhnout finančním sankcím a vytváří zprostředkovatelský finanční trh bez kryptoměn.

Náměstek ministra financí Ruské federace, Alexej Mojsejev, oznámil, že tzv. stabilní mince (stable coins) mohou být fixovány vůči jinému široce akceptovanému cennému aktivu, například zlatu. Vzhledem k tomu, že hodnota zlata je přijatelnější, stabilnější a bezpečnější, mohlo by se jednat o dobré platební spojení mezi spřízněnými zeměmi. Mojsejev začal pracovat na procesu, který umožní těmto spřáteleným zemím realizovat vzájemné platby.

Podle zprávy ruské tiskové agentury TASS, Alexej Mojsejev vysvětlil tuto novou snahu jako výsledek snahy vlády vyhnout se používání amerických dolarů i eur.

Mojsejev také podle agentury TASS uvedl, že v případě realizace systému bude muset ruská vláda určit strukturu a pravidla pro uzákonění tohoto plánovaného systému. Mezi tyto spřátelené země můžeme zařadit Čínu, Bělorusko a Severní Koreu.

Náměstek ministra financí uvedl: „Systém, který se teprve vyvíjí, předpokládá využití jiných měnových nástrojů, které budou akceptovány ostatními zúčastněnými zeměmi. To, co se snažíme vybudovat, je v podstatě zprostředkovatelský finanční trh mezi jednotlivými zeměmi.“

Evropská unie a Spojené státy uvalily na Rusko řadu sankcí po neoprávněné invazi na Ukrajinu v únoru 2022. Evropská unie oznámila, že hodlá vyloučit Rusko z bankovního systému SWIFT. Americký Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv, který spravuje ekonomické a obchodní sankce na základě zahraničněpolitických cílů a cílů národní bezpečnosti, zařadil některé ruské osoby a instituce na svůj sankční seznam. Americká vláda trestá všechny osoby a subjekty, které jakýmkoli způsobem obchodují s kýmkoliv ze seznamu.

Po vypuknutí války na Ukrajině prý ruští vládní úředníci začali zkoumat možnosti využití kryptoměn, aby nemuseli čelit finančním sankcím. Ačkoliv bylo přijetí plateb digitálními aktivy zakázáno poté, co prezident Vladimir Putin podepsal návrh, dle zveřejněných zpráv ruská centrální banka nevyloučila možnost přijetí kryptoměn pro platby mezi jednotlivými státy a o této možnosti uvažuje.

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář