Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Zájem o ochranné známky na technologii blockchain

Počet žádostí o ochrannou známku v USA na technologii blockchain v roce 2022 stále stoupá, a to v oblasti CryptoNFTmetaverse.

Zájem o ochranné známky na blockchainu

Počet žádostí o ochrannou známku v USA na technologii blockchain v roce 2022 stále stoupá, a to v oblasti CryptoNFTmetaverse.

Podle zprávy Mikea Kondoudise, který je právníkem v oblasti duševního vlastnictví, se v USA objevuje stále více ochranných známek, které jsou zaměřeny na kryptoměny.

Počet registrací ochranných známek NFT, metaverse a kryptoměn překročil počet registrací provedených od ledna 2021.

Čísla z roku 2022 jsou následující: 1 078 přihlášek na NFT, 604 přihlášek na kryptoměny a 759 přihlášek na metaverza. Z údajů vyplývá, že jednotlivci i společnosti zaregistrovali více než 3 600 přihlášek ochranných známek na služby Webu 3.0.

Srovnání bylo provedeno k 31. srpnu a celkovým číslům z roku 2021. V roce 2021 bylo provedeno celkem 3 516 registrací.

Kromě celkového počtu registrací k Webu 3.0, udělaly NFT obrovský skok, když zdvojnásobily počet svých přihlášek. V roce 2021 činil celkový počet registrací 2 087 a k 31. srpnu 2022 to bylo již 5 800 registrací.

Na druhou stranu počty žádostí o metaverse nebo Web 3.0 vzrostly ještě více. K srpnu 2022 byl totiž počet registrací 4 150 a v roce 2021 celkem 1 866, a to je více než dvojnásobek oproti minulému roku.

Ze zpráv vyplývá, že mezi všemi typy registrací je nejvíce registrací u NFT, a to 1 078, u kryptografických se hodnota vyšplhala na 604 a u metaverza na 759, přičemž tyto údaje jsou z března 2022. Srpen měl sice nejnižší počet registrací, ale i tak rok 2022 zdvojnásobil počty registrací z minulého roku.

Na druhé straně generální ředitel bývalého Facebooku, nově Meta, Mark Zuckerberg oznámil své přípravy na zpřístupnění NFT na Instagramu.

Podle zprávy serveru Cointelegraph byl zakladatel MetaBirkins, Mason Rothschild, zažalován luxusní značkou Hermès za to, že profitoval z prodeje NFT s registrovaným názvem Hermès Birkin. Hermès rovněž požádal o registraci ochranné známky na používání svého jména v metaverzu.

Mezitím se společnosti související i nesouvisející s kryptoprostorem, jako je Meta, Formula One, Mastercard, McDonald’s, Gatorade a US Space Force, zaregistrovaly v roce 2022 u Úřadu Spojených států pro patenty a ochranné známky, které souvisejí s jejich produkty v kryptoprostoru.

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář